Зростає напруга у відносинах Корей (репортаж)

  Північна Корея розриває перемир`я із Південними сусідами - у відповідь на приєднання Сеула до американської програми проти зброї масового ураження. Згідно із нею, Південні корейці стежитимуть за морськими перевезеннями, зокрема, - зможуть обшукувати підозрілі судна. Якщо одне із них виявиться Північно-корейським, Пхеньян погрожує сусідам розпочати бойові дії.

  Громадянська війна на Корейському півострові тривала з 50-го по 53-й рік. По один бік фронту були Північні корейці із Радянським Союзом укупі. По інший - корейці Південні, які розраховували на допомогу США. Лінія фронту постійно рухалася - то на Північ, то на Південь, і зрештою зупинилася на 38-й паралелі. Згідно із мирною угодою 53-го року, саме тут пролягає кордон між двома Кореями. З кожного боку межі - двокілометрова смуга демілітаризованої зони, патрулі прикордонників і ряди колючого дроту. Останнім часом тут було настільки безпечно, що Південна Корея навіть відкрила оглядову вежу для туристів.

  Кім Сун Хван, громадянин Південної Кореї: "Я прийшов сюди, бо дуже непокоюся. Хочу побачити, що відбувається по той бік кордону. Не дуже добре видно, та це найкраща можливість для простих громадян поглянути на Північ".

  Що насправді відбувається по той бік кордону, мало хто знає. Новини з Північної Кореї надходять із офіційних заяв та відеохронік, а решті світу доводиться вірити їм - або ні. У понеділок Пхеньян провів підземне випробування ядерної зброї, сусіди підтвердили цей факт - вибух спричинив потужний землетрус. Потім Північні корейці випробували 5 ракет малого радіусу дії. Стурбовані Південні сусіди поспішили приєднатися до американської програми Пі-Ес-Ай, що бореться із поширенням зброї масового ураження. Пхеньян розцінив цей крок як розірвання мирної угоди.

  Погрози на адресу "імперіалістичних запроданців", корейська армія вітає оплесками. Пхеньян сповіщає про бойову готовність своїх військових, а Південні сусіди із занепокоєнням повідомляють про поновлення робіт на Йонбені. Після дворічної перерви реактор начебто знову почав виробляти плутоній. КНДР уже має запас на щонайменше 5 ядерних бомб, і зможе виробляти по ще одній на рік. Можливість повторних випробувань лякає навіть традиційних союзників Пхеньяна - Росію та Китай.

  Саме від позиції Китаю тепер залежить майбутнє Північної Кореї. Найпотужніший із її союзників засудив ядерні випробування, однак чи він готовий впровадити нові санкції - не повідомив. Не зрозуміло, чи буде вдаватися до обмежень проти Пхеньяна і Рада Безпеки ООН, адже - КНДР уже одна із найбільш ізольованих країн світу і додаткові санкції не змінять її положення. Цього тижня Радбез збирався на екстрене засідання із корейського питання, до вихідних - обіцяє ухвалити нову резолюцію щодо ядерної програми КНДР.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.31Мб)

  Попередній матеріал
  У штаб-квартирі Єврокомісії спрацювала пожежна сигналізація
  Наступний матеріал
  Урочистості до річниці народження Симона Петлюри
  Теги:
  Loading...