фото persha.kr.ua

Уряд вирішив вдвічі знизити ціни на ліки

Кабмін збирається компенсувати вартість медпрепаратів хворим певних категорій

На сьогоднішньому засіданні уряду озвучили плани на наступний рік. Зокрема, урядовці мають намір удвічі знизити ціну на ліки та компенсувати вартість медпрепаратів хворим певних категорій. Відповідні постанови ухвалили міністри.

Відшкодовування за ліки отримуватимуть люди, які мають серцево-судинні, астматичні захворювання, і ті, що хворіють на діабет. У Кабміні зазначили, що система компенсування вартості препаратів інсулінозалежним в Україні вже діє. І саме за її принципом працюватимуть нові програми.

Ще одна постанова стосується референтності цін, тобто визначення середньої ціни – дорожче за які фармацевтичні компанії не зможуть продавати медикаменти. Фахівці порівняють ціни на ліки із тим, що є в п’яти сусідніх з Україною державах. На основі такого моніторингу визначать ціну на медикаменти.

"Ми відібрали 5 референтних країн, які є найбільш схожі на українську систему і які мають схожі системи надання відшкодування ліків – це Польща, Словаччина, Чехія, Латвія і Угорщина, наші сусіди тут у Східній Європі. Яка є наша ціль? Чому ми реферуємо ціни до наших сусідів? Ну, перше, бо вони вищі. Ми хочемо знизити ціни, друге – вони мають систему реімбурсації", – пояснила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Нагадаємо, 11 жовтня Міністерство охорони здоров’я підписало договір про співпрацю з Програмою розвитку ООН. Ця подія стала початком закупівель ліків за кошти державного бюджету 2016 року.

Попередній матеріал
Експерт: Після Brexit і перемоги Трампа бачимо, що соцопитування не спрацьовує
Наступний матеріал
"До біса Дональда": у США відбуваються протести проти Трампа

СБУ затримала "хитрого комерсанта": як привласнити 40 мільйонів на держзакупівлі ліків

МОЗ підписало договір з ПРООН: офіційно почато закупівлю ліків за кошти держбюджету 2016

У МОЗ розповіли, як будуть відшкодовувати вартість життєво необхідних ліків

МОЗ: Закупівлю ліків на 2016 проводитимуть чотири міжнародні організації

Ініціатива МОЗ: українцям планують частково або повністю повертати гроші за купівлю ліків

5 канал - трансляція наживо