volyn.rivne.com

"УПА - відповідь нескореного народу": У Києві відкрили фотодокументальну виставку про боротьбу української повстанської армії

Архівні документи та фотографії представили на площі перед Національним музеєм історії України

Організатори фотодокументальної виставки зазначають, що ця сторінка історії залишається маловідомою. Близько 100 тисяч молодих хлопців та дівчат кинули виклик обом тоталітарним режимам – нацистському та комуністичному, зазначив керівник Інституту національної пам’яті Володимир В'ятрович. УПА стала єдиною армією у Другій світовій війні, створеною самими українцями. Ця експозиція – лише перша частина проекту, що розповідає про воїнів УПА. Друга частина – "Повстанці проти комунізму" – обіцяють представити киянам напередодні 75-ї річниці створення УПА.

"Ця сторінка боротьби УПА залишається досі найменш відомою, вона залишається найбільш оббріхуваною, спочатку радянською, тепер російською пропагандою. Яка намагається представити боротьбу української повстанської армії, як колабораціоністською і саму УПА як зрадників, які працювали з нацистами", - зазначив президент Інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович.

"Два основних масиви документів, які тут представлені. Перший – це трофейні документи УПА та ОУН, які були вилучені органами НКВС у боротьбі з українським підпіллям. Це підбірки документів підпілля, яке енкаведисти збирали для того, щоб краще зрозуміти, знати, як працює український підпільний, рух, повстанська армія, як вона бореться, яким чином вона власне утворена, інший масив матеріалі – це кримінальні справи проти упівців, оунівців, які боролися вже безпосередньо з комуністичним режимом, це протоколи допитів. Речові докази, які були вилучені під час затримання представників українського підпілля", – додав директор державного архіву СБУ Андрій Когут.

Попередній матеріал
Президент повідомив, де розмістять Меморіал українських Героїв
Наступний матеріал
У Маріуполі вшанували пам'ять правоохоронців, які загинули під час захоплення бойовиками міськуправління поліції
Теги:
Loading...

Поляки закликали спільно протидіяти антиукраїнським провокаціям

Експерт: Руйнування пам’ятника воїнам УПА – це питання внутрішньої польської політики

У Мінкультури Польщі заявили про законність демонтажу пам'ятника воїнам УПА в Грушовичах

Експерти з'ясували, хто фінансував антиукраїнські акції в Грушовичах

Чи могла Україна не відключати ОРЛО від струму – "Час. Підсумки дня"

Київрада планує оголосити 2017-й роком УПА та Української революції