У Харкові у перший рейс відправили дитячий вагон. Усередині облаштували так, щоб родинам із малюками було комфортно подорожувати. Зокрема, дітям до восьми років. Вагон переобладнали українські фахівці. Водночас проєкт підтримали іноземні благодійники. Куди поїхав дитячий вагон і чи є на нього попит – бачила журналістка "5 каналу" Оксана Нечепоренко.
Від перших хвилин перебування у дитячому вагоні 11-річний Ярослав не приховує захоплення. Хлопець із мамою їде до спортивного табору.
"Тут дуже класно, по-дитячому, зробили вагончик. Ще й різні розмальовки з фактами про щось, ну і дуже багато класного тут. Красиво", – розповідає пасажир дитячого вагону Ярослав.
Подорожувати у дитячому вагоні пані Світлані та її сину запропонувала Укрзалізниця. Жінка вирішила спробувати.
"Ми всі матусі, у всіх є дітки. Ми розуміємо, що можуть бути між дітьми якісь моменти, але ми їх залагодимо. Тут не буде ніяких конфліктів із дорослими дядями, тьотями, які хочуть поспати, а не можуть, тому що дітки трішки галасують", – зазначає мама Ярослава Світлана Гугіс.
Перший дитячий вагон прямує з Харкова до Закарпаття. В Укрзалізниці кажуть – зараз це один із найпопулярніших напрямків серед подорожей із дітьми. Мандрівка залізницею триватиме майже добу.
"Для нас дуже важливо було, щоб ми не просто забезпечили перевезення, навіть комфортне, але щоб це також було цікаво і максимально комфортно не лише для діточок а й для батьків. Щоб вони за цей довгий маршрут могли і відпочити, і насолодитися краєвидами країни", – пояснив голова правління "Укрзалізниці" Євген Лященко.
Проєкт дитячого вагону "Укрзалізниця" розробляла разом із іноземними партнерами пів року. На реконструкцію старого вагону витратили близько половини вартості побудови нового.
При вході у вагон розташована ігрова зона для дітей до 6-ти років. А ще тут є дитяче меню, сповивальні столики, подовжені поручні на горішніх поличках. Розробники кажуть: вагон комфортний для дітей будь-якого віку.
"У цьому вагоні в нас є цілі набори як ігрові, так і розвивально-розважальні, є величезна кількість ігор прямо на столику, є розмальовки, різноманітні набори для малювання, для ігор для пізнання світу. У кожному купе є свій персонаж. Ось ми знаходимося в купе Бринь, вона любить подорожувати, любить пізнавати нове, вона навчає новому", – пояснив керівник проєкту дитячих вагонів "Укрзалізниці" Олександр Шевченко.
А під час посадки малеча отримує ще й подарунок – браслетик. Він допомож не загубитися у подорожі.
У нас для кожного маленького пасажира є такі браслетики на ручку, з номером купе і малюнком, який намальований на дверях купе, для того, щоб дитина не загубилася і по малюнку могла зорієнтуватися, куди їй зайти і де вона знаходиться.
Попит на дитячий вагон шалений. На перший рейс продали усі 36 квитків.
"Цей вагон був розпроданий за 40 секунд на всі дати курсування. Ми вже бачимо, що його популярність перевищує навіть жіноче купе. Тому для нас це точно вдалий експеримент", – наголосив керівник проєкту дитячих вагонів "Укрзалізниці" Олександр Шевченко.
До кінця року Укрзалізниця планує запустити ще 7 дитячих вагонів. За якими напрямками вони курсуватимуть – поки вирішують.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Читайте також: "Хай дівчат розважає": "Укрзалізниця" оскандалилася через чоловіка, який придбав квиток у жіноче купе – реакція перевізника
Дивіться також:
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.