infoprut.ro

Українці купують паспорти Молдови, аби без віз їздити в ЄС – ЗМІ

  У 2014 році Молдова підписала угоду про безвізовий режим з ЄС

  Громадяни України вдаються до різних незаконних схем для отримання паспортів Республіки Молдова, що дозволяють подорожувати країнами ЄС без віз. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на розслідування молдовського видання Anticorupti.

  Після того як у 2014 році Молдова підписала угоду про безвізовий режим з ЄС, багато українців вирішили здобути собі паспорти громадянина Молдови.

  Як інформує видання, для отримання громадянства Молдови використовуються дві основні незаконні схеми: для засвідчення бесарабської приналежності заявників фальсифікуються документи з архівів. За іншою схемою підробляються радянські паспорти.

  При цьому отримати паспорт у законний спосіб для особи, яка і справді має молдовське походження, дуже просто і дешево. Тому, хто хоче отримати громадянство Молдови законним шляхом, потрібно витратити 25 євро і почекати приблизно рік.

  У разі ж якщо особа не хоче самостійно займатися збором документів, вона може скористатися послугами посередників.

  Журналісти видання Anticorupti зʼясували, що деякі посередники займаються виключно легальними схемами отримання молдовського громадянства і відмовляються навіть говорити про різноманітні незаконні способи. Втім, у популярних соцмережах можна легко знайти оголошення про те, що можна зробити фальшивий молдовський паспорт.

  Цінова політика на такого типу послуги теж дуже різниться. Фальшивий паспорт може коштувати від 2,5 тис. грн до 2 тис. євро. Одні посередники обіцяють "зробити все" за кілька днів, інші – протягом 8 місяців. Журналісти припускають, що така різниця в цінах та термінах надання послуг може бути повʼязана з тим, що в цій сфері працюють і багато шахраїв, які беруть гроші як передоплату і не виконують обіцяного.

  Один із "посередників" розкрив схему отримання паспорта громадянина Молдови. Так, "посередник" обіцяє забезпечити підробні документи про молдовське походження, що дозволяє без проблем отримати паспорт. За іншою схемою "посередник" пропонує зробити молдовський паспорт, на підставі того, що паспорт нібито загубився. Такий документ коштуватиме клієнту 300 євро.

  Як повідомляє видання, до окремих елементів механізму підробки паспортів залучені й чиновники. Влітку 2014 року Інтерпол виявив у Молдові злочинну оборудку отримання незаконного молдовського громадянства українцями.

  "Одна зі схем, яку здійснювали українські громадяни, щоб отримати біометричні паспорти разом з молдаванами, пов'язана зі спільним радянським минулим Республіки Молдови та України. За даними Національного центру з боротьби з корупцією, кілька чиновників створили свій "бізнес", – йдеться в публікації видання.

  За цією схемою, надходила заява про нібито втрату радянського паспорта, після чого чиновники фальсифікували офіційні записи радянських документів (форма 1), вклеювали фотографії особи замовників в юності з серією та номером паспортів колишніх радянських громадян, які емігрували.

  У межах розслідування цієї справи у 2015 році було затримано шістьох чиновників. За інформацією слідства, таким чином документи отримали 35 осіб, які могли заплатити не менше 10 тис. євро за молдовський паспорт.

  Також правоохоронці розкрили й іншу схему, яка дозволяла шахраям отримати молдовське громадянство – через незаконне рішення суду про надання довідок про народження та шлюб родичів на території Молдови.

  За інформацією міністерства інформаційних технологій і зв'язку Республіки Молдова, протягом останніх п'яти років громадянство Молдови отримали 3413 іноземців, з них 1256 - українці.

  За період з 2011 по 2015 рік було виявлено 216 випадків помилкової ідентичності молдовських громадян і 41 спроба отримати молдовське громадянство обманним шляхом.

  Втім, попри таку статистику, з 2010 року було видано лише два укази президента Республіки Молдова (від 27 березня 2010 року та від 15 січня 2016 року) про позбавлення громадянства Республіки Молдова на підставі статті 23 закону Молдови "Про громадянство", яка регламентує цю процедуру.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 19 квітня 2016 року Петро Порошенко заявив, Єврокомісія днями чи навіть годинами подасть законодавчі ініціативи щодо безвізового режиму України з ЄС.

  Попередній матеріал
  Суд виніс вирок терористу, який мінував залізницю
  Наступний матеріал
  Жінка, яку збив поліцейський патруль на пішохідному переході, померла у лікарні
  Теги:
  Loading...
  Україна і Грузія виконали всі умови для скасування віз з ЄС – голова Єврокомісії

  Україна і Грузія виконали всі умови для скасування віз з ЄС – голова Єврокомісії

  Туреччина різко відповіла ЄС щодо зриву безвізового режиму

  Туреччина різко відповіла ЄС щодо зриву безвізового режиму

  Die Welt: ряд країн ЄС виступають за особливу угоду про безвізовий режим з Україною

  Die Welt: ряд країн ЄС виступають за особливу угоду про безвізовий режим з Україною

  Європарламент може розглянути питання безвізового режиму для України до червня – Томбінський

  Європарламент може розглянути питання безвізового режиму для України до червня – Томбінський

  Експерт розповіла, чи вплине референдум у Нідерландах на рішення про безвізовий режим для України

  Експерт розповіла, чи вплине референдум у Нідерландах на рішення про безвізовий режим для України

  5 канал - трансляція наживо