Потрібно отримати кваліфіковану більшість у Раді ЄС, аби безвізовий режим став реальністю. Про це сьогодні, 13 квітня, в ефірі "5 каналу" під час марафону "Україна понад усе" повідомила керівник проектів ГО "Європа без бар'єрів" Мар'яна Кузьо.
"Референдум у Нідерландах і візова лібералізація – це два паралельні процеси, які не були взаємопов'язані між собою. Але на сьогодні ми вже чуємо, що скоро Європейська комісія має надати законодавчу ініціативу Раді Євросоюзу. І тут ми бачимо, що, на щастя, це не збіглося в часі з референдумом у Нідерландах. Тому очікуємо, що приблизно 22 квітня Європейська комісія таки надасть цю законодавчу пропозицію, але до цього часу, звісно, Україна повинна дотримуватися тих домовленостей і повністю виконати план дій з візової лібералізації. Ідеться про той перелік, який озвучив під час свого візиту до Брюсселя Петро Порошенко", - повідомила Кузьо.
Експерт також озвучила алгоритм надання безвізового режиму: "Сьогодні ми очікуємо, коли Європейська комісія дасть свою оцінку і, власне, законодавчу ініціативу, про яку я згадала, і тоді вже Рада Європейського союзу, тут має відбутися обговорення і на технічному рівні, зокрема є робочі групи і так звані постійні представники країн – членів ЄС, буде відбуватися обговорення прогресу і всіх пунктів, які Україна повинна виконати і вже тоді відбудеться голосування в Раді ЄС. Нагадає, що голосування має відбутися кваліфікованою більшістю, тому потрібно отримати, власне, кваліфіковану більшість, аби безвізовий режим став реальністю".
За словами Кузьо, на сьогодні треба зосередитись на тому, аби дотриматись тих всіх зобов'язань, які Україна взяла на себе, і якісно виконувати план дій з візової лібералізації. І в першу чергу це стосується боротьби з корупцією, і тоді нічого не має стати на заваді, аби Рада ЄС кваліфікованою більшістю країн – членів ЄC проголосувала за впровадження безвізового режиму для України.
Керівник проектів ГО "Європа без бар'єрів" також сказала, що може стати на заваді запровадженню безвізового режиму для України: "Формально Україна виконала план дій з візової лібералізації, але про суб'єктивні – тут власне політична криза, яка до цього часу була в Україні, та певні маніпуляції в прокуратурі і з вибором генпрокурора в Україні, і певна низка скандалів у цій сфері не гратимуть нам у плюс. Від цього імідж України може постраждати при голосуванні в ЄС і оцінці нашого прогресу в першу чергу в боротьбі з корупцією. А у нас в Раді ЄС є як прихильники, так і скептики. І навіть якщо Україна не становить міграційного ризику для ЄС, то скептики можуть взяти за аргумент названі вище чинники".
Як повідомляв 5.ua, Петро Порошенко прогнозує впровадження безвізового режиму з ЄС в середині цього року.