ridna.ua

Українську вчену Марину В'язовську нагородили престижною премією з математики

  Марина В’язовська отримала премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є

  Українська вчена Марина В’язовська отримала Премію Салема 2016 – престижну математичну премію, яку щороку присуджують молодому математику за видатні результати досліджень в сфері наукових інтересів Рафаеля Салема, насамперед у теорії рядів Фур'є. Про це у четвер, 26 січня, повідомляє прес-служба уряду

  У повідомленні зазначено, що комісія присудила премію Марині В’язовській за її відкриття світового рівня – щодо найщільнішого пакування куль у 8 та 24-вимірних просторах з використанням методів модульних форм.

  Варто додати, що 2016-го математик розв'язала задачу, над вирішенням якої вчені працювали кілька століть: пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Раніше задачу пакування куль було розв'язано лише для просторів із трьома і менше вимірами.

  Марина В’язовська закінчила Київський природничо-науковий ліцеї №145 та механіко-математичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 2010-го захистила кандидатську дисертацію в Інституті математики НАН України на тему Нерівності для поліномів і раціональних функцій та квадратурні формули на сфері, а 2013 року здобула ступінь доктора природничих наук у Боннському університеті, захистивши дисертацію Модулярні функції та особливі цикли.

  Попередній матеріал
  У справі вбивства Нігояна, Жизневського та Сеника на Майдані проведено нові експертизи
  Наступний матеріал
  У МінТОТ роз’яснили, чому не можна визнавати непідконтрольні території Донбасу окупованими – інфографіка
  Loading...
  Що таке волонтерська премія "Євромайдан SOS" і хто на неї претендує

  Що таке волонтерська премія "Євромайдан SOS" і хто на неї претендує

  Українська музична премія Yuna 2016 назвала переможців

  Українська музична премія Yuna 2016 назвала переможців

  У ДПСУ нагородили преміями прикордонників, які відмовилися від хабара

  У ДПСУ нагородили преміями прикордонників, які відмовилися від хабара