Донбас – Україна
Донбас – Україна ukr.media

У МінТОТ роз’яснили, чому не можна визнавати непідконтрольні території Донбасу окупованими – інфографіка

Визнати непідконтрольні території Донбасу окупованими – це фактично побудувати стіну, сказав міністр

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та переміщених осіб Вадим Черниш розкритикував законопроект "Про тимчасово окуповану територію", назвавши його дивним і шкідливим. Про це він сказав в інтерв'ю "Українській правді"

Він наголосив, що є міжнародні документи, де чітко вказано, у чому різниця між прямою окупацією та іншими способами ведення конфлікту. "Так, у Криму відповідно до норм міжнародного права присутня класична окупація. Не ховаючись ні від кого, діють окупаційні органи влади, поліція та суди Російської Федерації", – пояснив міністр.

Натомість, продовжив Черниш, на Донбасі Росія намагається показати свою віддаленість від процесу. "Тому і Комітет міністрів Ради Європи, і Рада Європи в цілому говорять не про окупацію, а про "ефективний контроль". Це означає, що російська сторона є стороною збройного конфлікту – але не напряму, а через ефективний контроль над тими, хто є озброєною так званою владою", – наголосив представник уряду.

За словами Черниша, варто зазначити, що правова різниця не змінює суті цього збройного протистояння України та Росії, але правові наслідки тут різні. При окупації повну відповідальність за анексований Крим несе Росія. А при ефективному контролі Україна зобов'язана діяти так, щоб у невійськовий спосіб повернути території, інтегрувати їх та підтримувати зв'язки з ними. "Тобто визнати непідконтрольні території Донбасу окупованими – це фактично побудувати стіну. І це підтримка тренду на порушення територіальної цілісності України", – підсумував Черниш.

Facebook / Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

Facebook / Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

Facebook / Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України

Попередній матеріал
Українську вчену Марину В'язовську нагородили престижною премією з математики
Наступний матеріал
ГПУ затримала помічника нардепа з партії Ляшка: чоловікові загрожує до 8 років в'язниці
Loading...

Українська розвідка повідомляє про факти зневаги російських військових до бойовиків в ОРДЛО

Черниш: Підприємства на окупованих територіях Донбасу сплачують податки Україні

"Укрзалізниця" працює на окупованій частині Донбасу - Черниш