обмінялись символами миру 5 канал

Українські та японські школярі обмінялись символами миру

Пташками-орігамі обмінялися українські й японські школярі. Кілька тисяч паперових журавликів виготовили до 30-ї річниці Чорнобильської трагедії та п'ятих роковин аварії на японській АЕС "Фукусіма"

Один із найважливіших раритетів, який передали з Японії – це журавлик, створений власноруч японською дівчинкою Садако Сасакі, яка після ядерного бомбардування Хіросіми захворіла на лейкемію. Вона вірила, якщо зробить 1000 журавликів – видужає, але встигла створити лише 644. Один із них відтепер буде серед експонатів національного музею Чорнобиль.

Українські школярі упродовж трьох місяців були задіяні у проекті "Мир на крилах" і створили кілька тисяч паперових журавликів, на крилах яких писали побажання миру. Пташки осядуть у Японії у містах Хіросіма, Нагасакі та Фукусіма.

"Оці паперові птахи – це символ миру, символ нашого щасливого майбутнього, яке ми повинні будувати для наших дітей", – зазначила дружина Президента України Марина Порошенко.

"400 японських школярів відгукнулися та зробили своїх паперових журавликів. І вони їх робили з однією думкою, щоб в Україні був мир", – зазначила організатор акції "Мир на крилах" Юджі Сасакі.

Читайте добірку матеріалів на сайті 5.ua "Чорнобиль: 30 років радіації".

Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

Попередній матеріал
Після аварії на ЧАЕС захворюваність на рак в Україні зросла у вісім разів - лікар
Наступний матеріал
Порошенко закликав увесь цивілізований світ відреагувати на черговий злочин Кремля
Теги:
Loading...