5.ua

Українські перевізники бояться везти до людей на Євромайдан [відео]

  У Львові більше десятка міжміських перевізників, до яких зверталися з проханням відвезти активістів на мітинг до столиці – відмовилися це зробити. Місцева опозиція стверджує – категоричне "ні" від водіїв отримували, коли ті дізнавалися, що люди поїдуть на Євромайдан. Аргументували небажанням мати проблеми із владою. Мовляв, бояться штрафів або взагалі – позбавлення ліцензій.

  Олег Бас, заступник голови обласного осередку ВО «Батьківщина»: «Зі сторони влади можуть бути тиски, зі сторони податкової, зі сторони ДАІ. Тому перевізник вважає за краще не займатися такою діяльністю».

  Позбавити перевізників ліцензій погрожували і у Вінниці. Опозиція на мітинг підтримки євромайбутнього збиралася привезти півтори тисячі людей. За словами активістів, кілька днів тому майже усі перевізники почали відмовлятися від заробітку. За словами водіїв, у ДАІ, окрім погроз позбавити їх ліцензій, вимагають надати списки тих, кого вони будуть везти. Натомість, обласні даівці заявляють – усе в рамках закону, просто саме зараз триває місячник контролю перевізників.

  Микола, перевізник: «До нас звернулися представники політичних партій, опозиційних, щоб ми прийняли участь, допомогли їм доїхати до Києва на 24 число цього місяця, але ДАІ нам поставило такі умови , якщо нас по дорозі там зупинять, то позбавлять ліцензії, тому я особисто відмовився, бо я один працюю в сім’ї».

  Володимир Мотичко, начальник служби профілактичної роботи ДАІ у Вінницькій області: «Ніякого відношення до політики ми не маємо, основна мета цих перевірок – це не допущення аварій на пасажирському автотранспорті. Перевіряється тільки технічний стан, перевіряються відповідні документи».

  Перелік усіх, хто збирається на Євромайдан, вимагають і в Донецьку – заявляють тамтешні «батьківщинівці». Кажуть, міліція хоче маршрут руху і номери транспортних засобів, якими люди поїдуть до Києва. Самі ж правоохоронці запевняють, насправді переймаються лише безпекою футбольних фанатів.

  Андрій Аносов, заступник начальника управління громадської безпеки: «На сегодняшний момент у нас милиция не занимается сбором списков граждан, уезжающих на Киев – тем более. На сегодняшний день мы занимаемся только подготовкой к матчу, который будет завтра в Донецке на "Донбасс-Арене". И отслеживаем перемещения болельщиков».

  Денис Токар, заступник голови Донецького обласної організації ВО "Батьківщина": «Нам начали звонить представители правоохранительных органов. В частности мне был звонок и просили: пожалуйста, если вы будете ехать, то каким путем, сколько человек, сообщите. Мол, мы хотим, чтобы все это было безопасно».

  Частина житомирських активістів стоїть на Євромайдані уже сьогодні. Решту охочих місцеві опозиціонери повезуть власними машинами. Адже перевізники або відмовляються одразу, або не забирають людей у домовлений час.

  Руслан Годований, заступник керівника обласної організації партії "Батьківщина": «Житомир – край недалекий, на машинах, попутками спокійно доїжджаємо. Бо влада категорично заборонила перевізникам працювати з нами. Це не акція "Батьківщини", "УДАРу" чи "Свободи". Це акція українців за Євросоюз».

  Марічка Кужик, Олена Бучацька, Юлія Божко, Оксана Трокоз, Олена Степаненко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Новий лідер у регулярному чемпіонаті НХЛ – "Чикаго"
  Наступний матеріал
  Низкою міст України прокотились мітинги на підтримку євроінтеграції [відео]
  Теги:
  Loading...