5.ua

Низкою міст України прокотились мітинги на підтримку євроінтеграції [відео]

  В Івано-Франківську наметове містечко стоїть від минулої ночі, там чергують кількадесят молодих людей. Удень до них долучилися представники міської та обласної влади. Вони закликали усіх небайдужих рушати до Києва на 24 листопада. 

  Юрій Романюк, голова фракції «Батьківщина» в облраді: «Ми не збираємося жити в Митному чи Тайожному союзі, ми не збираємося повертатися в той концтабір, з якого вийшли в 91 році. І ніяка сила – ні дивізії, ні ОМОНи – нас не заставлять повернутися в Радянський союз. Ми хочемо донести до Банкової, що якщо 28 листопада угода про асоціацію не буде підписана, то з 30 числа уряду України для Прикарпаття не існує і влада в особі Януковича, який провалив євроінтеграцію – не існує. Ми будем жити по своїй конституції, по своїм законам». 

  Львів лихоманить від ночі. Близько тисячі студентів міських вишів зранку зібралися біля приміщення львівської ОДА, потому – рушили до Національного університету, де до них приєдналися викладачі. У руках молоді люди тримали прапори України та Євросоюзу. Мітингарі скандували гасла "Разом ми сила" та "Україна – це Європа".

  Півсотні містян вийшли на протест у Дніпропетровську. Вони зібралися поблизу Європейській площі. Вийти на сам майдан активістам завадив свіжий паркан, яким буквально за кілька годин до акції її огородили комунальники. Учасники акції заявили – продовжать відстоювати європейський вибір України і в Києві.

  Павло Гузченко, учасник мітингу: «Я прийшов підтримати український напрямок, напрямок українського народу щодо євроінтеграції, висловити бажання, що насправді ми не хочемо об’єднуватися з Митним союзом, хочемо прямувати кудись в щось більше, там, де нас чекають насправді».

  Віктор Романенко, організатор мітингу: «Якщо Президент Янукович, прем’єр-міністр Азаров, вся їх когорта депутатів Партії регіонів, якщо вони не підпишуть, то це буде розцінюватися нами, майбутніми поколіннями, як зрада національних інтересів».

  Мітинги на підтримку євроінтеграції відбулися в Чернігові, Харкові, Донецьку, Вінниці, Одесі та інших містах України. А громада міста Рава-Руська взагалі ухвалила звернення до ЄС з проханням укласти угоду про асоціацію бодай з ними одними.

  Марічка Кужик, Марія Вяткіна, Наталя Коцкович, Олена Степаненко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Українські перевізники бояться везти до людей на Євромайдан [відео]
  Наступний матеріал
  9-ліття Помаранчевого Майдану Україна відзначає новим – Євромайданом [відео]
  Теги:
  Loading...