Українські моряки із судна "Леманн Тімбер" прибули в Київ

  Бранці сомалійських піратів - чотири українці та росіянин - капітан корабля,- прилетіли до Києва. Моряки поневірялися в Індійському океані з травня. З Оману чартерним рейсом частину екіпажу "Леманн Тімбер" привезла уповноважена ВР з прав людини Ніна Карпачова. Вона активно взялася за визволення корабля після того, як про захоплене корсарами судно стало відомо всьому світу. А зараз обіцяє добитися компенсації для моряків від німецького власника корабля.

  45 днів у полоні. Ці фотографії чи не єдиний наочний доказ, у яких умовах довелося їм чекати на допомогу. А в цей час німецькі роботодавці відмовилися передати на човен воду та продукти і торгувалися за кожен долар. Дурили піратів, що сердило їх ще більше. Капітан екіпажу сорокатрирічний росіянин Валентин Барташов переконаний, що знаючи координати корабля у перші дні після захоплення, можна було врятувати моряків і без викупу.

  Валентин Барташов, капітан екіпажу: "Ми сразу включили навігацию, и сообщали наши координати. И с первого по пятий день можна било освободить. тогда било только восемь дальше уже било тридцать. Они нападают судна с низкой палубой. куда могут забратся".

  Не стримують сліз ані дружини моряків, ані самі врятовані бранці. Сергій та Катерина у розлуці 22 червня навіть святкували першу річницю весілля. Двадцятичотирирічний електромеханік каже, що того дня розпочав писати щоденник, утім наразі планів опублікувати пережите немає.

  Німецькі судновласники не забезпечили врятованим навіть медичного огляду . Єдиний діагноз їхнього лікаря після короткої бесіди з потерпілими - люди транспортабельні. Уже українські медики ретельніше оцінили стан здоров"я бранців та видали відповідний сертифікат із зафіксованими травмами та хворобами. Зараз важлива ще й психологічна реабілітація. Хоча усі врятовані кажуть, що і надалі виходитимуть в море. Психологи радять зачекати і прийняти найголовніші ліки - довше побути в колі рідних.

  Тим часом український омбудсмен Ніна Карпачова рішуче налаштована домогтися компенсації морякам. Відомо, що німецький роботодавець, заплативши викуп за бранців, тепер навідріз відмовляється спілкуватисяі і з постраждалим екіпажем, і з юристами.

  "Леманн Тімбер" це 26-е судно, яке сомалійські піратами захопили тільки цього року. І вже у неділю пірати захопили японський суховантаж Стелла Маріс із свинцем та цинком на борту. А ще з 23 червня у полоні нині приватна яхта, на якій перебувають німецька родина та капітан-француз.

  Соломія Вітвіцька, Олег комар. 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Одесі затримали Валерія Каурова
  Наступний матеріал
  Подробиці затримання Кернеса (доповнено)
  Теги:
  Loading...