www.youtube.com

Українські бійці створили відео до другої річниці боїв за Дебальцеве

Відеокліп, присвячений другій річниці боїв за Дебальцеве, записали українські військові. На відео - бійці різних підрозділів, які брали участь в обороні і до самого виходу утримували плацдарм навколо міста

Давня українська дума "Ой, віє вітер буйний...", на текст Івана Котляревського, записана спеціально до відео, присвяченого другій річниці Дебальцево, у виконанні Тараса Олексевича, колишнього військовослужбовця 128-ї гірськопіхотної бригади та ветерана російсько-української війни.

"В кожного з них є свої міркування, своя історія, як і у тисяч інших українських воїнів, які боролися з перших днів протистояння та до цього часу тримають лінію від подальшого вторгнення окупанта. Спогади і думки ветеранів, актуальні події на лінії зіткнення - є нашою спільною реальністю, абстрагування від цих явищ – є втечею від неї. Хотілося б, на це звернути увагу. Про це і відео", - зазначив режисер-оператор Сергій Моргунов.

Сьогодні, 18 лютого, кілька сотень людей взяли участь у пам'ятній ході на честь учасників Дебальцевської битви. Вони рушили Хрещатиком від будівлі Київської міської державної адміністрації і до Софійської площі.

Нагадаємо, у лютому 2015-го понад 2,5 тисячі українських воїнів залишили позиції біля міста на Донеччині і відійшли на північний захід. До цього, впродовж кількох місяців Росія стягнула до Дебальцевого війська, які значно перевищували українські. Впродовж активних боїв, що тривали від 15-го січня й до 18-го лютого 2015 року - загинуло 110 військовослужбовців, 270 були поранені, а ще 18 - пропали безвісти.

Попередній матеріал
"Немає значення, що я молодий. Я хочу, щоб мої діти жили у вільній країні": У Рівному попрощалися із морпіхом Тарасом Прончуком
Наступний матеріал
Режим тиші та доступ до полонених: Чим закінчилася зустріч Нормандської четвірки у Мюнхені

20 нагрудних знаків та подяк за торішню оборону Дебальцевого отримали родини загиблих військових у Вінниці

Воїни світла від Майдану до Дебальцевого - волонтери створили новий кліп

У Києві відбувся прем'єрний показ документальної стрічки "Дебальцеве"