спецпризначенці  ЗСУ
спецпризначенці ЗСУ 5 канал

У Кропивницькому спецбійці вшановують пам'ять тих, хто не повернувся з Дебальцевого

16 лютого 2015 року кілька армійців 3-го полку потрапили до бойовиків у полон, двоє ж і досі рахуються заручниками терористів

У Кропивницькому 3-й полк спецпризначенців влаштував урочистості зі вшанування пам'яті полеглих армійців. Їх приурочили до річниці боїв за Дебальцеве, де загинули, серед інших, їхні бойові побратими – Юрій Бутусов та Віталій Федитник.

Хвилиною мовчання спецпризначенці вшановують пам'ять своїх побратимів: 25-річного командира роти капітана Юрія Бутусова та молодшого сержанта командира відділення Віталія Федитника. Вони загинули під Дебальцевим 16 лютого 2015 року. Юрій Бутусов  із підбитого БТРа витягнув двох бійців, а потому вступив в останній свій бій із бойовиками. Посмертно він нагороджений орденом "За мужність". У цьому бою загинув і молодший сержант Віталій Федитник.

"Виводили звідти колону з убитими та пораненими. Тобто, перед цим вони не могли два або три дні вивезти поранених та вбитих через постійні обстріли", – розповів боєць 3-го полку ЗСУ.

Того лютневого дня кілька армійців 3-го полку потрапили до бойовиків у полон. Один із них згадує події дворічної давнини. "Якби ми потрапили до місцевих аборигенів чи добровольців, які приїжджали з Росії – я думаю, нас би там вбили у посадці. Проте ми потрапили до росіян. Вони вирішили з цього сенсацію зробити. Спершу, звісно, били нас та катували. Різні моменти були, різні", – розповідає військовий.

Двоє спецпризначенців із 3-го полку досі перебувають у полоні. Сергій Глондар та Олександр Коріньков утримуються російськими бойовиками другий рік поспіль. Сестра Сергія, яку також запросили  на жалобну акцію, розповідає, що звістку від нього отримала лише торік через представників Червоного Хреста.

Під час жалобної акції учасники згадали і трьох своїх побратимів, яких досі вважають зниклими безвісти. 

Сергій Михайлін, Анатолій Басистий, Кропивницький, "5 канал"

Попередній матеріал
Як бойовики українським бійцям "нерви лоскочуть" зенітками та "Утьосом" – репортаж
Наступний матеріал
Льотний вишкіл: на Київщині авіатори демонстрували фігури вищого пілотажу
Loading...

"Російські війська підступно б'ють у спину": Муженко розповів, що поєднує Іловайськ і Дебальцеве

На Донбасі затримали 21-річного бойовика, що брав участь у боях за Дебальцеве та Савур-Могилу

Порошенко: Дебальцеве має стати демілітаризованою зоною