Посольство Данії
Посольство Данії 5 канал

Українка 9-й день пікетує посольство Данії через викрадення 2-річного сина – включення

Читайте по-русски
У МЗС наразі працюють із данською стороною, аби вирішити усі питання. Батьки хлопчика також намагаються дійти мирної угоди

Дев'ятий день українка Анастасія Могенсен пікетує посольство Данії в Києві. Жінка звинувачує свого чоловіка-данця у викраденні їхнього 2-річного сина Даніеля. Увесь цей час дитина перебуває в будівлі посольства. Конфлікт мав дійти логічного завершення, оскільки в сімейну драму напередодні втрутились українські дипломати. Ситуацію під посольством відстежує кореспондент "5 каналу" Евеліна Михайленко.

Із 3 травня Анастасія Могенсен зі своєю мамою чатують під посольством Данії в Києві – прагнуть побачити сина та онука, 2-річного Даніеля. Кажуть, що дитину силоміць забрав та сховав у посольстві його біологічний батько, громадянин Данії. Про стан хлопчика матір знає лише з повідомлень Міністерства закордонних справ.

"Ми гуляли 2 травня на вулиці, на дитячому майданчику. Три особи чеченської національності вихопили дитину (він сидів на велосипедику), і кинули в машину. Батько туди, до нього. Я за ним. Вихоплюємо, йде боротьба… ну а люди чеченської національності мене з машини втрьох викинули", – згадує бабуся Олена Малапура.

Мама Анастасія Могенсен каже: "Дитину оглянув лікар, у нього була температура. Він захворів на "території Данії"… Ніяких умов для проживання дитини немає. Він спить на підлозі, їсть незрозуміло що… Я дзвоню, стукаю в двері, зустрічаю посла на вулиці, питаю в нього: як дитина? Він каже: "Я не коментую". Все. Одна відповідь".

У МЗС дійсно повідомили, що хлопчика оглянули, він почувається добре. Уточнили, що наразі працюють із данською стороною, аби вирішити всі питання. Батьки хлопчика також намагаються дійти мирної угоди.

"Батьки домовилися, що до 1 липня 2019 року дитина залишається із матір'ю в Україні. Спілкування із батьком буде відбуватися протягом 4 місяців на території Данії. 8 місяців після цього – на території України. І потім батьки домовилися про спілкування з дитиною порівну, по 6 місяців кожен… Нотаріуси сьогодні будуть лише на 22 годину. Ми вважаємо, що для дитини несприятливо, якщо її повернуть матері вночі. Тому в інтересах дитини ми згодні прибути до посольства завтра", – розповідає Жанна Світличина, адвокат Анастасії Могенсен.

Попередній матеріал
"Світ, я чую тебе!": спецпроект із відновлення слуху в дітей потребує допомоги
Наступний матеріал
Сенцов 5 років у неволі: активісти пікетували російське консульство в Одесі
Loading...