Україна відзначає День Прапора. Із синьо-жовтими стягами наші воїни обороняють Україну і щодня наближають перемогу. Наші люди в окупації чекають на українське військо, а національні прапори ховають від загарбників. На державному рівні свято прапора відзначають від 2004-го року. Чому саме 23 серпня? Чи справді жовтий колір на стязі має бути вгорі? Сергій Барбу дослідив і готовий розповісти.
Теорія про те, що прапор треба перевернути, пов'язано зі старими фотографіями, які не так передають колір. На них здається, що верхня смуга світліша і там жовтий, але це не так.
23 серпня 1991 року в історії України не відбулось жодної знакової події, пов’язаної з синьо-жовтим двоколором. Тому дату святкування треба змінити, наполягають фахівці й називають більш підхожі знакові дні. Цього дня жодного засідання Верховної Ради не було.
Насправді український прапор до зали потрапив ввечері 24 серпня 1991 року – одразу після проголошення Акту незалежності України. Про це, зокрема, свідчить стенограма засідання.
Дату ж обрав другий президент Леонід Кучма, але пояснення цьому немає.
Будь-які доленосні події супроводжувалися національними стягами: дві революції, а також російсько-українська війна.
Так, 4 березня світові ЗМІ сколихнули кадри з Криму, на яких військовослужбовці 204-ї бригади тактичної авіації Збройних сил України на чолі з полковником Юлієм Мамчуром без зброї, з державним прапором України і бойовим прапором своєї бригади, співаючи Гімн України, рушили у бік озброєних "зелених чоловічків", які блокували підходи до військової частини.
При цьому "чоловічки" відкрили вогонь і, як згадує Мамчур, кулі лягали біля ніг солдатів і свистіли у повітрі. Тоді в результаті переговорів із загарбниками українці взяли частину під свій контроль.
У тому ж 2014 році бійці добровольчих формувань, що боронять аеропорт Донецька, встановили державний прапор на метеорологічній вишці.
Більше про історію свята дивіться у відео:
Як повідомляв 5.UA, на найвищій точці Херсона встановили новий флагшток з українським прапором, який херсонці сховали під час окупації
Дивіться також відео: Залужний вручив бойовий прапор 112-й бригаді ТрО
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.