Майдан Незалежності epochtimes.com.ua

Україна відзначає День Гідності та Свободи

Читайте по-русски
Саме 21 листопада 2013 року почалися перші акції протесту української громадськості через рішення тодішньої влади припинити курс на євроінтеграцію та скасувати процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада, згідно з Указом президента від 13 листопада 2014 року. Його встановили на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 до 2011 року 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочалися перші протести української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Це викликало обурення українців.

Майданgennadiytkachuk.blogspot.com

Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.

Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тисячі поранених. І це за три місяці Євромайдану.

Розгін Майдану
Розгін Майданувідкриті джерела

Додамо, що події, які почалися біля монумента Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі.

Як повідомляв 5.UA, предстоятель ПЦУ Епіфаній звернувся з нагоди 6-ї річниці Революції Гідності

Дивіться також фотогалерею за темою:

У Києві небо осяяли 107 променів у пам'ять про загиблих на Євромайдані: як це було – ФОТО

Прожектори включили в пам'ять про загиблих під час подій 18-20 лютого 2014 року
/
Прожектори включили в пам'ять про загиблих під час подій 18-20 лютого 2014 року
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Загострення на Донбасі: ворог гатить із заборонених мінометів, поранення отримали 7 українських бійців
Наступний матеріал
"Нащо вам б/в трухани?": моряк, колишній бранець Кремля, про розграбовані росіянами кораблі
Loading...