Україна попрощалася із Олександром Зінченком (відео)

  У Києві попрощалися з Олександром Зінченком. Засновник одного з найпотужніших телеканалів, впливовий політик, до недавнього часу керівник національного космічного агентства помер на 54-му році життя від тяжкої хвороби. Десять років тому йому вже ставили невиліковний діагноз. Але тоді правильне лікування, а головне, сила духу дозволили йому перемогти хворобу.

  Море квітів і море людей. Сьогодні у колонній залі Київської міськадміністрації можна було побачити відомих політиків, журналістів, спортсменів. Більшість із них були заскочені звісткою про смерть Олександра Зінченка. І лише найближчі знали - невиліковна хвороба, яку Зінченку вже раз вдалося перемогти, повернулася знову. З квітня він лікувався в лікарні Феофанія, з якої вже не вийшов...

  Кар`єра Олександра Зінченка складалася напрочуд вдало. Ще перед розпадом СРСР - секретар ЦК ВЛКСМ. Потім творець одного з найпотужніших українських телеканалів. 

  Пройшовши до парламенту за списками СДПУ(о)  Зінченко став віце-спікером. Напередодні президентських виборів 2004-го він очолив штаб кандидата в президенти Віктора Ющенка. А пізніше  став активним учасником Помаранчевої революції.

  Після перемоги Ющенка, Зінченко очолив Секретаріат Президента. Здавалося, це був пік його політичної кар`єри. Але вже за півроку Олександр Зінчнко зі скандалом залишає посаду. 

  В останні роки він був далекий від публічної політики. На початку 2009-го Зінченко очолив Національне космічне агентство.

  Поховали Олександра Зінченка в п`ятницю на Байковому цвинтарі.

  Наталія Жижко, Юрій Усік. 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві знищують парк (відео)
  Наступний матеріал
  +36° обіцяють в суботу в Києві
  Теги: