+36° обіцяють в суботу в Києві

  Спека дошкуляє. У п`ятницю температура у Києві сягла у затінку 32° тепла. Але це ще не межа, - запевняють у Гідрометцентрі. Піку слід чекати в суботу - стовпчик термометра сягне +36°. Як рятуватися від нестерпної спеки?

  Літо-2010 кияни запам`ятають як нестерпно спекотне. Вже о 10:30 ранку температура у затінку сягає 32 градусів тепла. На сонці - понад 40. Такі показники - аномальні для червня. Утім і це ще не межа, кажуть синоптики. 

  Набільшу за останні два століття червневу температуру зафіксували 1924-го року. Тоді показники сягнули 34-ох  градусів тепла. Та вже завтра у Києві може статися новий рекорд. 

  Нестерпному сонцю дивуються туристи з Італії. Кажуть, у їхній традиційно спекотній країні нині прохолодніше. 

  Попри спеку, торгівля пиріжками просто неба не припиняється. Продавчиня впевнена: за 3-4 години під сонцем з мясними тістечками нічого не станеться.

  А от лікарі іншої думки: варто обмежити м`ясний раціон. Слід вживати більше фруктів, пити негазовану і не холодну воду. Не виходити на вулицю з 11 до 16 години та уникати прямих соняних променів.

  У найбільшій зоні ризику - містяни із сердцево-судинними захворюваннями та гіпертоніки.  

  Терпіти лишилося не довго, - заспокоюють синоптики. Після суботнього піку температура піде на спад. Вже з понеділка почнуться дощі, а наприкінці наступного тижня показники термометра впадуть до 21-го градуса за цельсієм.

  Світлана Одаренко, рустам Ходжиєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Україна попрощалася із Олександром Зінченком (відео)
  Наступний матеріал
  В`їзд вантажівок до Києва обмежили з 10:00 до 22:00
  Теги: