Україна попрощалась із Богданом Ступкою [відео]

  Україна попрощалась з Богданом Ступкою. З десятої ранку до Національного драмтеатру імені Франка тягнулися довгі черги людей, аби доторкнутися до домовини улюбленого актора. Не обійшлося без штовханини. Жалобну церемонію довелося продовжити на годину. З театру на Байкове кладовище Богдана Ступку проводжали тривалими оплесками і вигуками: браво!

  Чорний кадилак біля Театру імені Франка. На ньому Богдана Ступку привезли прощатись з українцями.

  Цій сцені він віддав тридцять років свого життя - сьогодні актор на ній востаннє. Богдана Сильвестровича народ оплакує як рідного.

  Сльози і квіти. Букетів настільки багато, що їх просто виносять і складають в багажники автобусів.

  Віталій Борисюк: "Оцей прищур в куточках очей його".

  Олег Михайлюта, музикант гурту "Танок на майдані Конго": "Подивився на фотку Богдана Сильвестровича і зрозумів - дуже красива душа у людини була".

  Неймовірні перевтілення на сцені і на екрані.

  Олексій Богданович, актор театру імені Івана Франка: "Клондайк іронії, самоіронії, хитрощів, мудрості, дотепів".

  Ролі - від гуцула-націоналіста Ореста до генсека Брежнєва. Йому личили величні персонажі. Гетьман Хмельницький у польському "Вогнем і мечем", Тарас Бульба в однойменному російському блокбастері, Мазепа у "Молитві за гетьмана Мазепу". Бездоганно грав, навіть коли від тривалої хвороби уже не міг встояти на ногах.

  Микола Засєєв-Руденко, режисер: "У нас были планы, он хотел сыграть комедию - он никогда не снимался в комедиях. На небесах могли бы подождать. Особенно в раю".

  Іван Малкович, видавець: "Останній з епічних акторів України, який міг зіграти все. Ти відчуваєш, що нема з ким залишатися".

  Станіслав Боклан, актор: "Когда уходят такие люди, как-будто уходят планеты какие-то - и они уже больше никогда не восстановляться". 

  Григол Катамадзе, посол Грузії в Україні: "Вся Украина потеряла очень многое - и не только Украина, моя страна в том числе, Грузия так само".

  Свою шану народному улюбленцю засвідчували прості українці, театрали, кіномитці, музиканти, дипломати і одразу три українські президенти. Церемонія тривала три з половиною години. Та для прощання цього часу виявилося замало. Люди намагалися з криками пробитись всередину. Жалобне тихе дійство перетворилося на тисняву і штовханину.

  Врешті, тисячі шанувальників Богдана Ступки таки самоорганізувалися. З театру на Байкове кладовище його проводжали урочисто - під десятихвилинні оплески і вигуки "Браво!!"

  Овації продовжились і на Байковому кладовищі. Богдана Ступку поховали поруч із тренером Валерієм Лобановським і хірургом Миколою Амосовим. Дорога ж біля осиротілого театру залишилась встелена квітами.

  Ольга Петрів, Наталя Жижко та Іван Наконечний, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Спека повернулася у столицю
  Наступний матеріал
  У Єгипті розпочав мовлення телеканал, де усі працівниці жінки
  Теги: