Битва під Іловайськом
Битва під Іловайськом відкриті джерела

Україна направила в Гаагу дані про оборону Донецького аеропорту та Іловайську трагедію

  Читайте по-русски
  Віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту, яке не раз вчиняли російські найманці на Донбасі, є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, наголосили в Генпрократурі

  Офіс генерального прокурора направив до Міжнародного кримінального суду інформаційне повідомлення щодо фактів віроломного вбивства українських військових під час Іловайської трагедії та оборони Донецького аеропорту. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

  "Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов підписав та направив до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду чергове інформаційне повідомлення щодо серйозних порушень міжнародного гуманітарного права з боку представників Російської Федерації та підконтрольних їм незаконних збройних формувань на Донеччині", – ідеться в повідомленні.

  Прокурори Департаменту щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу генерального прокурора зібрали факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

  Інформаційне повідомлення підготовлене на основі матеріалів кримінальних проваджень, фото та відео з відкритих джерел, а також зібраних речових доказів.

  У повідомленні йдеться про те, що віроломні вбивства та поранення військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань України відбувалися на тлі гуманітарних домовленостей.

  "Під час забезпечення в районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, по них, а також по автомобілю з символом "Червоного Хреста" було здійснено інтенсивні обстріли. Це призвело до загибелі 366 українських військових, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 300 –потрапили у полон, 24 – зникли безвісти", – сказано в повідомленні.

  Під час оборони Донецького аеропорту представники окупаційної адміністрації РФ в Донецькій області – так званий міністр оборони "ДНР", та ЗС країни-окупанта запросили режим тиші для евакуації з поля бою тіл загиблих та поранених. Проте перемир'я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ, а після його завершення віроломного підриву. Тоді загинули 25 військовослужбовців, 22-х захопили у полон, одного полоненого було вбито.

  Віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949 року, що забороняє "вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства".

  У грудні 2019 року прокурори департаменту вже передавали до Офісу прокурора МКС інформацію щодо позасудових страт українських військовослужбовців під час подій в районі Іловайська. Загалом до Міжнародного кримінального суду Офісом генерального прокурора направлено 19 звернень з фактами порушень міжнародного гуманітарного права та прав людини на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу.

  Як повідомляв 5.UA, 9 березня Офіс генерального прокурора підготував інформаційне повідомлення до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду щодо фактів обстрілів РФ цивільних об'єктів на Луганщині.

  Попередній матеріал
  Нерухомість Коломойського в Америці: двоє українців хочуть відсудити майно олігарха в США
  Наступний матеріал
  Стало відомо, як ходитимуть потяги у Хмельницькій та Запорізькій областях
  Loading...

  Голова МЗС Польщі терміново прибув до Києва через загострення ситуації на Донбасі

  Загострення на Донбасі: окупанти 7 разів обстрілювали позиції ЗСУ – поранений український армієць

  У Пентагоні вимагають від РФ пояснити причини нарощування військ поблизу українського кордону

  ТКГ зібралася на екстрене засідання – який порядок денний

  Україна не хоче війни й відкриває вогонь лише в разі загрози – Кулеба

  Російські дії на кордоні з Україною впливають на безпеку всієї Європи – німецький політик