International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0
International Criminal Court. Фото: Vincent van Zeijst, CC BY-SA 3.0 Вікіпедія

"Історичне рішення": Гаага розслідуватиме воєнні злочини на Донбасі та в Криму

  Читайте по-русски
  Суд заявив, розраховує на підтримку України та закликав до співпраці Росію, як сторону конфлікту

  Є підстави для початку офіційного розслідування. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі розпочне процес щодо військових злочинів, скоєних проти України та спрямованих проти людяності на українському Донбасі та в Криму.

  Прокурорка Фату Бенсуда повідомила, що її Канцелярія дійшла висновку: низка дій, скоєних щодо України – військові злочини та ті, які стосуються людяності – перебувають в межах юрисдикції Міжнародного кримінального суду та відповідають критеріям розслідування.

  Надалі суд має звернутися до суддів Палати попереднього провадження суду, аби ті дозволили розслідування. Бенсуда додала, що розраховує на підтримку України. Закликала до співпраці й Росію, як сторону конфлікту.

  На заяви з Гааги відреагував і очільник МЗС Дмитро Кулеба. У соцмережах зауважив, що до суду офіційний Київ звернувся ще у 2015 році, а останнє рішення назвав "історичним".

  "Міжнародне правосуддя не швидке, але невідворотне. Настане день, коли російські злочинці обов'язково постануть перед судом", – наголосив міністр закордонних справ.

  Нагадаємо, в річницю Нормандського саміту Порошенко презентував 6 кроків до миру на Донбас.

  Попередній матеріал
  Влада Росії посилила санкції проти України: хто потрапив до санкційного списку
  Наступний матеріал
  Порошенко привітав погодження у США безпекової допомоги для України
  Loading...