mil.gov.ua

Україна і США підписали концепцію двостороннього партнерства у сфері оборони

  Співпраця стосуватиметься, зокрема, просування найважливіших українських оборонних реформ

  Голова Пентагону Ештон Картер і міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі в Лондоні підписали спільний документ, який створює основу для поліпшення обороноздатності ЗСУ та підвищення ефективності допомоги з боку США у військовій сфері. Церемонія підписання відбулася в четвер у британській столиці, де проходить конференція "Діяльність ООН з підтримання миру", повідомляє "Укрінформ".

  "На знак постійної підтримки України з боку США, міністри Картер і Полторак підписали концепцію двостороннього партнерства – документ, який забезпечує основу для США і України щодо підвищення обороноздатності ЗСУ, просування найважливіших українських оборонних реформ, удосконалення процесів управління ресурсами та поліпшення співпраці в галузі оборонних технологій", – зазначили в Пентагоні.

  Концепція партнерства спиратиметься на міцні партнерські відносини між США й Україною та підвищить ефективності зусиль США щодо сприяння безпеці.

  "Це вперше в історії ми підписали документ про співробітництво на такий тривалий період. Цей документ спрямований на підтримку оборонної реформи України та дасть змогу реалізовувати програми двостороннього співробітництва, передачі військової техніки, матеріально-технічних засобів, надання послуг та підготовки особового складу", – зазначив Полторак.

  Глави оборонних відомств також обговорили крихке перемир'я на сході України. У цьому зв'язку американська сторона підкреслила, що зберігає прихильність "повній імплементації Мінських угод на підтримку суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів".

  Голова Пентагону закликав міністра Полторака зберігати прихильність "амбітній українській програмі комплексних реформ у сфері оборони".

  Як повідомляв 5.ua, Пентагон призначив радника з питань оборони України

  Попередній матеріал
  СММ ОБСЄ: Від початку вересня кількість обстрілів в АТО зменшилася на 90%
  Наступний матеріал
  Польова лазня, укріплення бліндажів та заготівля дров: як українські захисники готуються до зими

  Бійці ЗСУ тримали оборону на Чернігівщині: розпочався масштабний вишкіл для резервістів та контрактників

  Брифінг речника Міноборони з питань АТО Олександра Мотузяника - відео

  "Антонов" розповів про проект будівництва "Мрії-2" та поставки для Міноборони

  Нардеп: На сьогодні оборонне замовлення виконано лише на 20% – необхідно ухвалювати закон про спецконфіскацію

  У Міноборони повідомили про рекордні темпи набору контрактників ЗСУ

  Порошенко: ЗСУ отримують засоби оборони за більш ніж 40 імпортними контрактами на суму $1,5 млрд