Facebook
Facebook ICTV

Удавали місцевих: Facebook видалив мережу акаунтів спецслужб Росії, що діяли в Україні

Читайте по-русски
Як зазначається, деякі з цих людей представлялись журналістами і намагалися зв'язатися з політиками, громадськими діячами та журналістами

Компанія Facebook знайшла та ліквідувала мережу акаунтів російських спецслужб, що працювала в Україні. Про це йдеться у блозі Facebook.

"Ми видалили 78 облікових записів Facebook, 11 сторінок, 29 груп та чотири облікові записи Instagram за порушення нашої політики щодо іноземного втручання або втручання уряду. Ця діяльність походить з Росії та зосереджена насамперед на Україні та сусідніх країнах", – йдеться у повідомленні.

Люди, які стояли за цією діяльністю, видавали себе за місцевих, використовуючи фейкові акаунти. Як зазначається, деякі з цих людей представлялись журналістами і намагалися зв'язатися з політиками, громадськими діячами та журналістами.

Контент на сторінках розповсюджувався російською, українською та англійською мовами. У постах йшлося про місцеву політику, громадських діячів, нібито витоки зі Служби безпеки України, пов'язані з "етнічною напругою" в Криму та падінням боїнга MH17 на Донбасі.

"Хоча люди, що стояли за цією мережею, намагалися приховати свою особу та з ким вони координують роботу, наше розслідування знайшло посилання на російські військові спецслужби", – йдеться у публікації компанії.

Також Facebook наводить приклади вмісту, розміщеного на деяких із цих сторінок.

Facebook
/
Facebook

Як зазначається, компанія видалила сторінки та публікації інших двох мереж – одна походить з Ірану і зосереджена переважно на США. Інша мережа виникла в М'янмі та В'єтнамі й орієнтована на аудиторію в М'янмі.

Попередній матеріал
Ситуація в ООС: ворог тричі порушив "режим тиші", ціливши з мінометів та гранатометів
Наступний матеріал
"Правда переслідується": Парубій прокоментував свій допит у ДБР
Loading...

Спецслужби РФ планували підірвати екскомандира розвідбатальйону ЗСУ

Полковника ЗСУ в окупованому Криму намагалися завербувати російські спецслужби

NYT: спецслужби Заходу виявили надсекретний підрозділ РФ, який "підриває" Європу

"Мені давали тези для коментування новин": СБУ затримала чоловіка, який працював на спецслужби РФ

Агенти спецслужб у рясах: Зоря розповів, як РПЦ намагається завадити діяльності ПЦУ

Росіянин готував диверсію на військовому аеродромі на Черкащині – контррозвідка СБУ