Владислав Мангер
Владислав Мангер 5 канал

Убивство Гандзюк: Мангер пройшов перевірку на поліграфі – заява ГПУ

Читайте по-русски
Результати дослідження на поліграфі щодо Мангера не можуть бути прийняті слідством

Голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, якого підозрюють в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, дав свідчення на поліграфі. Про це він сам повідомив на сторінці в соціальній мережі.

За його словами, процедуру пройшов днями і тривала вона близько чотирьох годин.

Мангер також зазначає: поліграф засвідчив, що він не знав про напад на Гандзюк та не брав участі в злочині, однак його слова щодо причетності до нападу генерала СБУ Данила Доценка – правдиві.

Чільник Херсонської облради також повідомив, що дослідження проводили відповідно до всіх вимог і стандартів американської асоціації поліграфологів, Всеукраїнської асоціації поліграфологів та чинного законодавства України.

Однак результати дослідження на поліграфі щодо Мангера не можуть бути прийняті слідством. Про це написав у Facebook речник Генпрокуратури Андрій Лисенко.

"Це дослідження проведено з його (Мангера – ред.) власної ініціативи, поза межами кримінального провадження, і його матеріали не можуть бути прийняті до уваги органом досудового розслідування, оскільки при цьому він не виконав вимоги ухвали слідчого судді та не пройшов експертизу в спеціальному експертному закладі", – зазначив Лисенко.

За його словами, відповідно до ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду міста Києва від 14 березня 2019 року Владислав Мангер, підозрюваний у кримінальному провадженні за фактом заподіяння тяжкого тілесного ушкодження херсонській громадській активістці Катерині Гандзюк, що спричинило її смерть, мав пройти судову психологічну експертизу із застосуванням спеціального технічного засобу – комп'ютерного поліграфа, виконання якої доручено експертам КНДІСЕ Міністерства юстиції України.

Проте він не пройшов психологічної експертизи, а виклав інформацію про проходження дослідження у Всеукраїнській асоціації поліграфологів, наголосив речник ГПУ.

Нагадуємо, голові херсонської облради Владиславу Мангеру закидають замовлення і організацію нападу на активістку Катерину Гандзюк. Торік у липні її облили сірчаною кислотою. В листопаді, після багатьох операцій, вона померла на лікарняному ліжку. В резонансній справі щодо 5-х фігурантів уже скерували до суду обвинувальні акти. Всім закидають заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті.

Попередній матеріал
"Пряме і очевидне порушення Конституції": "Народний фронт" оскаржив розпуск парламенту у КСУ – подробиці
Наступний матеріал
Історик Андрій Шаповал у програмі "Кендзьор"
Loading...