5.ua

У Житомирі відзначили 70-ліття танкового заводу [відео]

  5-річний Віталик добре знає, для чого потрібні танки – тож із цікавістю розглядає, як виготовляють бойові розвідувальні машини та бронетранспортери.

  Віталік Татуревич: «Танки – для того, щоб їздити і стріляти».

  А для п’ятисот працівників Житомирського бронетанкового – важка техніка звична і майже рідна. Офіцер запасу Михайло Шкаба працює тут майже 40 років, займається комплектацією машин. Якість техніки – гарантує.

  Михайло Шкаба, слюсар з ремонту бойових та спеціальних машин: «Тут браку не може бути. Це бойова техніка, все робиться на совість».

  Бронетанковий завод заснували  у 1943-му, щоби ремонтувати пошкоджені в боях машини. Нині – не лише ремонтують, але й створюють нову техніку.

  Віталій Майстренко, заступник директора ДК «Укроборонпром»: «Это, действительно, одно из лучших предприятий концерна на сегодняшний день, особенно предприятий бронетанковой техники. Завод занимается не только ремонтом и модернизацией бронитанковой техники. Завод освоил уже серийное производство боевых модулей».

  В асортименті заводу – і бойова техніка, і машини для розвідувальних операцій, і пристрої для евакуації та медичного забезпечення. Фахівці кажуть – левова частка їхньої продукції йде на експорт.

  Василь Хмиз, головний інженер: «У першу чергу ми співпрацюємо з Міністерством оборони – нажаль, це дуже маленький відсоток. Дуже малий. Навіть іноді 1%, а іноді навіть одного немає. В основному – це з країнами Азії, Африки. Це наші більш-менш постійні клієнти».

  Інженери з Судану упродовж трьох місяців училися, як ремонтувати танки, і – попри мовний бар’єр – лишилися задоволені поїздкою. 

  Ахмед Сиралла, спеціаліст із ремонту бронетанкової техніки: «Ми здобули важливий досвід роботи на цьому підприємстві. Після повернення додому – хочемо передати його нашій батьківщині. Ми задоволені цією поїздкою в Україну, адже багато чого навчилися. А ще – вперше у житті побачили сніг».

  Оксана Трокоз, Олександр Мельничук, Житомирщина, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  На Закарпатті селяни блокували дорогу – вимагали ремонту
  Наступний матеріал
  Активісти вимагають від МОЗ запровадження домашніх хоспісів [відео]
  Теги: