Верховна Рада України Дзеркало тижня

У ВР пропонують увести кримінальну відповідальність за публічне приниження української мови

  Мовою телебачення і радіомовлення, судочинства та документообігу в органах влади має стати українська

  У Верховній Раді зареєстровано проект закону "Про державну мову", що передбачає запровадження кримінальної відповідальності за публічне приниження чи зневажання української мови. Про це йдеться на сайті парламенту.

  Як стало відомо, відповідного законопроекту (№ 5670) є понад 30 народних депутатів, зокрема, заступник голови ВР Оксана Сироїд, Леонід Ємець, Андрій Тетерук (обоє з фракції "Народний фронт"), Олександр Черненко (фракція "БПП"), Олег Березюк (фракція "Самопоміч"), Ігор Луценко та Іван Крулько (обоє з фракції "Батьківщина"), Євген Рибчинський (група "Воля народу").

  Законопроект передбачає кримінальну відповідальність за публічне приниження чи зневажання державної мови. За таке порушення пропонуєтьсяувести штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

  Крім того, законопроектом передбачено внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення. Ними пропонується за невиконання норми про обов’язкове застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах влади, в Збройних силах України та інших військових формуваннях, в правоохоронних органах, на державному кордоні України штрафувати посадових осіб на суму від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  Також кандидат у президенти України та на посаду прем’єр-міністра має серед інших передбачених законодавством документів подати і сертифікат про рівень володіння українською мовою. При цьому народним депутатом, членом уряду може бути громадянин України, який, зокрема, володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів української мови.

  Законопроект передбачає також, що помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, що має середню спеціальну чи вищу освіту і вільно володіє державною мовою відповідно до рівня, визначеного Нацкомісією зі стандартів державної мови.

  Мовою засідань Верховної Ради, її комітетів та комісій, в тому числі виступів, є державна мова. Крім того, згідно з проектом закону, протоколи про адміністративні правопорушення може складати мовний інспектор, а уповноважений із захисту державної мови розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства у сфері застосування державної мови та невиконанням законних вимог мовного інспектора.

  Мовою судочинства в Україні є державна мова, і суди складають та оприлюднюють рішення державною мовою. Також пропонується затвердити, що видання друкованих засобів масової інформації, зареєстрованих в Україні, здійснюється державною мовою; мовою телебачення і радіомовлення в Україні також проголошується державна мова.

  Попередній матеріал
  "Спецслужби РФ перейшли до політичного тероризму" – Турчинов прокоментував замах на Геращенка
  Наступний матеріал
  У Мінфіні сказали, на скільки зросла економіка України в 2016 році
  Loading...
  День соборності України: як український народ об'єднав державу

  День соборності України: як український народ об'єднав державу

  Порошенко – про український Гімн: за останні роки він став по-справжньому народним

  Порошенко – про український Гімн: за останні роки він став по-справжньому народним

  Жах по-українськи: у мережі з'явився перший трейлер українського фільму "Лиса гора"

  Жах по-українськи: у мережі з'явився перший трейлер українського фільму "Лиса гора"