istpravda.com.ua

У світі відзначають День праці: На вулиці азійських столиць вийшли тисячі мітингувальників

  У Києві соціал-демократи планують влаштувати першотравневу ходу

  День праці або ж День солідарності трудящих відзначають в Україні 1 травня. Попри дискусії, які точаться останні декілька років довкола цієї дати, українці все ж отримали традиційні вихідні дні 1 та 2 травня. Попри те, що першотравень відзначають у 143 країнах світу, в Україні до цієї дати неоднозначне ставлення. Причина – в асоціації з комуністичним режимом, адже за Радянського Союзу цього дня влада влаштовувала багатотисячні демонстрації, прославляючи ідеї соціалізму та комунізму.

  Сьогодні в Україні теж відбудеться низка акцій як лівих, так і правих сил. Зокрема, у центрі столиці соціал-демократи планують влаштувати першотравневу ходу. А в Запоріжжі активісти запланували антикомуністичний марш. Майже в усіх областях правоохоронці посилено охоронятимуть порядок. А на вулиці Дніпра навіть вийде кінна поліція. 

  Відзначимо, що першими травневі акції проводять в азійських країнах. Наприклад, у Джакарті вже традиційно цього дня тисячі індонезійців виходять на вулиці і вимагають більшої зарплатні. До центру міста стягнули поліцейські автомобілі, щоб ті могли супроводжувати мітингувальників. Схожі акції протесту вже відбулися й у філіппінській столиці Манілі. Там на мітинг вийшли робітники і члени профспілок.

  Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що радник міністра внутрішніх справ України закликав у період травневих свят (в тому числі 8 та 9 травня) утриматися від використання забороненої комуністичної символіки. У першу чергу, це стосується "георгіївських стрічок".

  Попередній матеріал
  У НАТО прогнозують розширення своєї місії в Афганістані
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA брифінг речника Міноборони
  Loading...

  Проти "Опоблоку": маріупольці вийшли на протест

  Безпечні переходи: На трасі Київ-Одеса активісти перекрили рух

  Демонстранти взяли штурмом парламент Македонії

  Після оголошення результатів виборів у Парижі пройшли масові демонстрації – фото та відео

  У Франції затримали активісток Femen в масках Ле Пен, Путіна і Асада

  Марш за науку: Тисячі демонстрантів у всьому світі виступили проти зазіхань на наукову свободу