Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг wsj.com

У НАТО прогнозують розширення своєї місії в Афганістані

  Генсек НАТО заявив про те, що місію "Рішуча підтримка" планують розширити на кілька років

  Генсек НАТО Єенс Столтенберг заявив про можливе розширення місії "Рішуча підтримка" (Resolute Support) в НАТО, повідомляє УНІАН.

  Про це Столтенберг розповів в інтерв'ю газеті Welt am Sonntag, передає Deutsche Welle. Крім того, деякі члени альянсу виступають за те, щоб дію місії продовжувати не раз на рік, як зараз, а раз на кілька років. Очікується, що підсумкове рішення з цих питань буде ухвалено в червні.

  Зазначимо, що місія "Рішуча підтримка" стартувала на початку 2015 року, замінивши 13-річну бойову місію Міжнародних сил з підтримки безпеки в Афганістані (ISAF). Якщо в рамках ISAF на території країни було задіяно 140 тисяч військових НАТО, то чисельність персоналу нової місії поки що обмежується приблизно 13 тисячами солдатів, які не беруть участі в бойових діях, а займаються підготовкою і консультуванням афганських сил безпеки.

  Після того, як більша частина іноземних військових з Афганістану пішла, бойовики знову почали відвойовувати території. За повідомленнями американської спостережної організації SIGAR, яка готувала доповідь про становище в Афганістані для Конгресу США, станом на листопад 2016 року офіційна влада в Кабулі контролювала трохи більше, ніж половину території країни.

  Нагадаємо, раніше 5.UA писав, що 24 квітня президент Афганістану Ашраф Гані схвалив відставку міністра оборони Абдулли Хабібі та начальника генштабу збройних сил Кадама Шах Шахіма. Це пов'язано із нападом талібів на військову базу, в результаті якого вбито понад 140 урядових солдатів.

  Попередній матеріал
  Бійці 72-ї бригади затримали три великовантажні автомобілі з контрабандою
  Наступний матеріал
  У світі відзначають День праці: На вулиці азійських столиць вийшли тисячі мітингувальників
  Loading...