5.ua

У столиці презентували громадську кампанію боротьби з сирітством [відео]

   

  Будинок з ялинкою малюють 5-річна Ангеліна з татом і мамою. Подружжя – колишні вихованці одного інтернату. Віктор довгий час жив на вулиці. А все, каже, через те, що після випуску не мав друзів, знайомих і навіть навичок самообслуговування.

  Віктор, випускник інтернату: «Не знаєш, що робить в миру. Вийшов за забор не знаючи, що там. Прийшло до такого моменту, що ідеш, куди іти – не знаєш. Вплоть до того, що вже жить не хотів». 

  Згубну дію інтернатів на дитину свого часу відчула й Олена Гуржій. Вона заснувала власний дитячий будинок. Там 11 років тому виховувалися 60 сиріт. Нині за допомогою громадських організацій заклад звузили до 14 вихованців, аби приділяти більше уваги кожному малюку.

  Олена Гуржій, директор будинку "Сім’я": «Сама система запрещала детям самообслуживаться: мыть унитаз, зашивать себе вещи, готовить еду. Дети – они конкурентоспособные, они социализированные будут там. Да, им придется работать, но будут и другие плюсы – они будут многое уметь».

  Таких дитячих будинків в Україні лише два – у Дніпропетровську та Київській області. У Міністерстві соціальної політики планують, аби такі заклади були у кожному райцентрі. Мовляв, це дозволить закрити 977 інтернатів, які існують нині. Але як фінансуватиметься програма і коли вона закінчиться – не уточнюють.

  Катерина Бороздіна, заступник директора департаменту сім’ї та дітей Мінсоцполітики: «Всі існуючі заклади – нині система дуже розгалужена – мають з’єднатися в один заклад».

  Журналіст: «В держбюджеті якась сума вже прописана?».

  Катерина Бороздіна, заступник директора департаменту сім’ї та дітей Мінсоцполітики: «На сьогодні – ні, тому що вносяться зміни до Бюджетного кодексу України».

  2 роки – чіткий термін, який визначили 15 громадських організацій, учасників проекту «Відкриймо двері дітям». Активісти прагнуть розробити проект повної заміни інтернатів на будинки сімейного типу. Для цього працюватимуть з урядовцями.

  Галина Постолюк, директор представництва благодійної організації "Надія і житло для дітей": «Розробити чіткий стратегічний документ. Не просто заяви про те, що ми колись там відмовимося від інтернатів завтра-післязавтра, що звучить несерйозно. Це буде документ, який показує – у які терміни, у який спосіб ця робота буде зроблена». 

  Сиріт в Україні буде менше, якщо люди більше всиновлюватимуть – упевнена Анастасія. Жінка пересвідчилася – жоден державний чи благодійний заклад не дає родинного затишку.

  Анастасія, випускниця інтернату: «Я особисто їздила на канікули до однієї сім’ї, коли навчалась в інтернаті, і я відчула чуть-чуть атмосферу сім’ї. Та любов, та увага до тебе – саме найкраще».

  Дарія Феденко, Іван Вірченко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  МОЗ хоче зекономити на хворих українцях [відео]
  Наступний матеріал
  Мешканці Солотвина відмовляються переселятись [відео]
  Теги:
  Loading...