5.ua

Мешканці Солотвина відмовляються переселятись [відео]

   

  Діана Марина живе неподалік соляних копалень, навколо яких раз-у-раз виникають провалля. Тут же зводить двоповерховий будинок. Каже – нікуди їхати не збирається, адже не вірить, що заміна буде рівноцінною. 

  Діана Марина: «Мы никуда не хотим ехать, нам тут хорошо и всё. Мы привыкли здесь жить. Как – взять, всё бросить. Годами строить, всё делаешь – и всё бросить и поехать куда-то на кудыкину гору. Здесь у меня дом. А там? Там что дадут – и шахты те же самые, и все».

  Інші солотвинці – не такі категоричні. Але не на камеру зізнаються: у нових, нашвидкуруч зведених будинках немає ані підвалів, ані балконів, ані комор. До того ж – новобудови у Тереблі досі не передали на баланс сільської ради. Тож люди не знають, у чиїй власності буде житло. Хоча визнають – просідання ґрунтів бояться, дехто навіть уже взяв ключі від нових помешкань.

  Марія Ціпле: «Нам добре в Солотвині. Але якщо ми провалимося, то в нас буде запасний варіант, куди виїхати. Дах над головою буде».

  Іван Прикіп: «Уже нема куди дється. Уже всьо. Якщо не переселюся, то мене вертольотом заберуть и отвезуть силою».

  Віктор Лукеча, директор департаменту ЖКГ, будівництва та інфраструктури Закарпатської ОДА: «Сьогодні, зрозуміло, власник є будівельник, забудовник. Де має бути юридичний власник, на кого будуть лічильники по електроенергії розписуватися, у кого будуть на балансі, директор школи. Не можуть будівельники школою управляти. Ми плануємо десь п’ятого грудня місяця завершити всі ці питання юридичні, які стосуються цього об’єкту».

  Напередодні житловий комплекс для 133 родин, школу та дитсадок офіційно відкрив віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул. Однак, натепер – жодного переселенця там немає. А фахівці-геологи застерігають: залишатися у Солотвині людям – небезпечно. Адже підземні вирубки закинутого рудника затоплюють ґрунтові води, які розчиняють соляні пласти. Тож поява нових провалів – це лише справа часу.

  Олександр Поштук, директор дирекції з ліквідації Солотвинської солекопальні: «Вот эти провалы – это не последние и не окончательные. Поскольку под низом будет происходить затопление – а это значит растворение соли, а это значит образование пустот в земле – поэтому пустоты ещё будут порядка где-то 2 миллионов кубов. И, наверное, такие вот провалы будут расти и дальше».

  Світлана Максимова, Микола Скунць, 5 канал, Закарпаття

   

  Попередній матеріал
  У столиці презентували громадську кампанію боротьби з сирітством [відео]
  Наступний матеріал
  Свідки Голодомору 1932-33 рр. – Луганськ [відео]
  Теги:
  Loading...