Вода
Вода foto

У столиці через борги припинили газопостачання ТЕЦ, яка забезпечує водою чотири райони

  Газопостачання припинили для ТЕЦ, яка забезпечує теплоенергією Оболонь, Троєщину, Райдужний та Воскресенський масиви

  У вівторок, 30 травня, близько 13:00 "Київтрансгаз" повністю зупинив газопостачання столичної ТЕЦ-6, що забезпечує теплоенергією (гарячою водою і взимку опаленням) Оболонь, Троєщину, Райдужний та Воскресенський масиви. Про це повідомляє видання УНІАН.

  Так у виданні зазначають, що у прес-службі "Київенерго" повідомили про те, що всього в зоні теплопостачання ТЕЦ-6 знаходиться 3 тис. 138 об’єктів, з них – 2 тис. 142 житлових будинків, 39 медичних закладів, 164 дитсадків та 670 відомств.

  За даними видання, основна причина припинення газопостачання на теплоджерела Києва – накопичені державою та споживачами борги за послуги теплопостачання (опалення та гаряче водопостачання).

  У повідомленні також йдеться про те, що станом на 1 травня борг столиці за теплоенергію становив майже 4,9 млрд грн. При цьому частка боргу держави становить близько 2 млрд грн, з них 1,2 млрд грн – некомпенсовані пільги та субсидії в теплопостачанні, а 0,8 млрд грн – некомпенсована різниця в тарифах за минулі роки. 

  Водночас борг "Київенерго" перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий газ для виробництва теплоенергії досяг станом на 1 травня 3,2 млрд грн. А борг за транспортування газу до ТЕЦ-6 перевищує 370 млн грн, 108 млн грн з яких – непрофінансовані державою пільги та субсидії.

  Як зазначає видання, в "Київенерго" сказали, що припинення газопостачання однієї з найбільших в Україні теплоелектроцентралей – це не лише відсутність гарячої води у клієнтів, але й серйозні ризики негативних технологічних наслідків в роботі теплоелектроцентралі в майбутньому опалювальному сезоні. Навіть 1-2 дні без газопостачання можуть спричинити збій теплогенерації на ТЕЦ-6.

  У свою чергу, у "Київенерго" наголосили на необхідності негайно врегулювати ситуацію з відшкодуванням боргів держбюджету з фінансування пільг та субсидій та закликали всі державні органи сплатити борги за послуги теплопостачання. Також у компанії наголошують на гострій потребі усієї галузі теплопостачання в дієвих невідкладних реформах.

  Як повідомляв 5.UA, через ремонт 30-31 травня частина жителів Голосіївського та Шеченківського районів залишаться без води

  Попередній матеріал
  Посол у Нідерландах розповів, як Росія фейками намагалась скомпроментувати Україну
  Наступний матеріал
  ГПУ підготувала підозру олігарху Курченку у створенні злочинної організації
  Loading...

  Мешканці ще двох районів Києва залишилися без гарячої води

  Мешканці двох районів столиці на два тижні залишаться без гарячої води – "Київенерго"

  Мешканці двох районів столиці можуть залишитися без гарячої води – "Київенерго"