Віталій Марків
Віталій Марків 5 канал

У справі нацгвардійця Марківа суд заслухав перших свідків – включення з Італії

Український боєць уже 17 місяців перебуває за ґратами в Італії

Кілька годин тому в місті Павія завершилося чергове судове слухання у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. Йому закидають причетність до загибелі фотографа Андреа Рокеллі, якого вбили поблизу Слов'янська ще на початку бойових дій на Донбасі. Суд допитав свідків, які свідчили на користь українця. За перебігом подій стежив кореспондент "Радіо Свобода" Сергій Стеценко.

Судове засідання тривало 3,5 години. Перший зі свідків – представник слідчої групи карабінерів, який забирав тіло загиблого італійського фотографа Андреа Рокеллі на батьківщину. Тоді йому довелося чекати 5 днів, бо поблизу Слов'янська відбувалися запеклі бої.

Другий свідок – Лука Майоккі – італійський підприємець, власник керамічної фабрики у Слов'янську. За допомогою супутникових знімків він детально розповів про розташування сил сепаратистів поблизу підприємства і про ушкодження, яких вони завдали виробництву внаслідок мінометних обстрілів. За словами Майоккі, тоді на складах фабрики господарювали бойовики і саме тоді охоронець підприємства знайшов тіла загиблого фотографа Андреа Рокеллі та його перекладача – росіянина Андрія Миронова.

"Ми послухали двох досить важливих свідків, які змогли відтворити місце, де відбулися всі події. І це дуже важливо, бо треба пам'ятати, що і як відбулося в зоні конфлікту. Свідки підтвердили всі обставини, і ми можемо сказати, що ми цілком задоволені цими правдивими свідченнями", – зазначив Рафаелє Делла Валле, адвокат нацгвардійця.

Підтримати сина на суд приїхала й мати Віталія, Оксана Максимчук: "По їхніх намірах ми бачимо – вони хочуть, щоб було два засідання в місяць. І це для нас є позитивним, щоб якнайскоріше це скінчилося. Ця справа була вирішена, і була доведена правда, яку ми всі знаємо. Для того ми сюди і приїжджаємо, щоб підтримати мого сина".

Висловити свою підтримку до суду приїхали й українці, які мешкають в Італії. Наступне засідання відбудеться 30 листопада. Тоді планують заслухати головного свідка у справі – французького фотографа Вільяма Рогелона, який співпрацював із загиблим колегою-італійцем.

Сергій Стеценко, кореспондент "Радіо Свобода", спеціально для "5 каналу"

Попередній матеріал
Студія Disney випустить кіноверсію мультфільму "Король Лев" – тізер
Наступний матеріал
"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – відео

Напад на активіста в Одесі: підозрюваного відпустили під домашній арешт

Справа Єфремова: в суді відбувся перехресний допит свідків обвинувачення

Коли сантиметри мають значення: Пізанська вежа почала вирівнюватися

Судове слухання вкотре не відбулося: в Нелі Штепи інсульт

Питання діловій репутації: суд переніс розгляд позову Януковича до Луценка

Напад на Михайлика: суд продовжив розслідування ще на 4 місяці