5.ua

У селищі Новооржицьке під загрозою закриття єдиний дитячий садочок

   

  Новооржицький дитячий садок єдиний у селищі. До нього ходять майже сто дошкільнят. Нині заклад - під загрозою закриття - через брак коштів на покриття комунальних витрат. Батьки вихованців у розпачі: неодноразово зверталися до місцевих чиновників по допомогу. А ті - просто радять знайти спонсорів.

  Перша мати: «Ну, знайдемо ми спонсорську допомогу, погасять нам ці борги, але через місяць вони знову виростуть».

  Друга мати: «А якщо закриють садочок, то його вже ніхто не відкриє, це й санстанція, якщо така будівля постоїть навіть три місяці, і ви знаєте прекрасно, що піде і цвіль, і грибок».

  Третя мати: «В наш садочок ходять дітки не лише з нашого селища, а й злішого району, ближніх сіл, бо в нас садочок дуже сучасний».

  Завідуюча дитячого садка каже - грошей на утримання закладу не передбачили ще при розподілі місцевого бюджету. Тоді чиновники сподівалися, що запрацює місцевий цукровий завод. Із його надходжень мали утримувати дитсадок. Утім, завод не запрацював, і тепер на вулиці можуть опинитися не тільки діти, а й працівники дошкільного закладу.

  Ніна Фащенко, завідувачка дитячого садочка: « Хочу підкреслити, що ні працівники, ні батьки, ні діти у цій ситуації не винуваті. Це треба було передбачити й поставити нашу сільську раду дотаційною».

  У сільраді кажуть - наразі садочок працює і там навіть включили опалення. Утім чи довго це триватиме - прогнозувати не беруться. Кажуть можуть закрити його будь-якої миті.

  Інна Брильова, бухгалтер Новооржицької сільради: «Борги на сьогоднішній день по всій сільській раді становлять 75 тисяч, по садочку 78 тисяч, на рахунку на даний момент 3500 гривень».

  Володимир Недбайло, секретар сільської ради: «На сьогоднішній день Полтава, тобто область, ніяких дотаційних асигнувань не збирається надавати».

  Нічого втішного батькам і працівникам Новооржицького дитячого садочка не можуть пообіцяти і районні чиновники, які приїхали на зустріч.

  Анатолій Сторчак, заступник голови Оржицької райдержадміністрації: «Немає фінансування для опалення і для виплати заробітної плати, якщо не з’явиться, то не знаю, але ви повинні думати разом зі своєю громадою, бо це власність вашої громади».

  Тож трьом тисячам мешканцям селища Новооржицьке доводиться сподіватися лише на підтримку обласних депутатів. Якщо вони невдовзі ухвалять таки дотацію, садочок працюватиме. 

  Олена Орлова, Повло Бабінчук, Полтавщина, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Мешканцям одного із будинків у Вінниці ранній старт опалювального сезону завдав неабияких клопотів
  Наступний матеріал
  Майже половина киян обрала собі дільничних і сімейних лікарів [відео]
  Теги: