5.ua

Мешканцям одного із будинків у Вінниці ранній старт опалювального сезону завдав неабияких клопотів

   

  Прорив тепломережі стався за кілька кілометрів від цього будинку. Утім, через великий тиск - труби будівлі не витримали та кількаметровий струмінь води почав пробивати помешкання з підлоги.

  Любов Третюк, стараша по будинку: «Коли прорвало цей люк тепловий,то вся вода пішла під землею і попала до нас люк, який находиться, так називається елеватор . він набрався повен води, дуже шуміло як водопад і пар йшла».

  Постраждали дві квартири на першому поверсі. Вода била з такою силою, що зруйнувала міжкімнатні стіни. Нині будинком зайнялися ремонтники.

  Михайло Коваленко, працівник КП «Вінниця міськтеплоенерго»: «Це спеціально поставили такі мєтки, провіряють маяки, ставлять, якщо вони дають трещіну, значить дом дає осадку, якщо не дають, значить дом цілий. Вони тріщин не дають».

  Тетяна Ризун живе у цьому будинку з часу його зведення. Каже за 50 років така аварія - уперше. І хоч її квартира не постраждала - жінка боїться у ній жити - каже - будинок таки осів.

  Тетяна Ризун, мешканка постраждалого будинку на вул. Володарського: «Ощущения нестабильности, будем так говорить, дом стоит на косогоре, дом дал осадки и поэтому то что произошло нас очень беспокоит».

  Причину аварії комунальники пояснюють коротко - зношеність системи. Кажуть: вісімдесят відсотків тепломереж міста відпрацювали свій термін експлуатації. Тож не виключають, подібний прорив може статися будь-коли.

  Олег Пізняк, ген. директор КП «Вінниця міськтеплоенерго»: «Щоб гарантувати, що це не повториться треба міняти схему теплотраси, відводити їх в сторону, робити гідро затвор будинку, так щоб ливневі воду, або якісь від прориву обходили стороною, ми думаємо над чим, зараз розробляємо проектне рішення».

  За ремонт будинку розраховується міськрада. Там запевняють - вже підписали угоду із фахівцями, які мають з’ясувати: чи підлягає будівля капітальному ремонту.

  Сергій Гречанюк, начальник відділу поточного утримання будинків і прибудинкових територій: «Департамент замовив технічний звіт , у проектній організації  ТОВ «Мур», після висновку організації , ми будемо уже вживати відповідних заходів . на сьогоднішній день ми приступили до демонтажу перегородок. Надалі будемо виконувати роботи по відновлюванню підлоги і відновлюванню перегородок».

  Нині у будинку вже відновили тепло та водопопостачання. Власники зруйнованих квартир виїхали з помешкань. Проте, повернутися туди зможуть не раніше ніж за два місяці.

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Інформаційна війна довкола баз електронного держреєстру [відео]
  Наступний матеріал
  У селищі Новооржицьке під загрозою закриття єдиний дитячий садочок
  Теги: