5.ua

Інформаційна війна довкола баз електронного держреєстру [відео]

   

  У цій установі - зберігається уся персональна інформація.  Права власності на нерухомість, виконавчі провадження, нотаріальні дані. І схоже - усе це більше не секрет. Бази даних Мінюста відновлюють - після начебто хакерської атаки, що сталася кілька днів тому і заблокувала роботу користувачів цих реєстрів. Міністр юстиції звітує: вже все майже гаразд.

  Олена Лукаш, міністр юстиції: «Внаслідок несанкціонованого втручання в мережу реєстрів було ушкоджено маршрутизацію самі реєстри не постраждали. жодні сторонні особи до них не доторкнулися».

  А ось частина робітників державного підприємства що займається реєстрами - не впевнені, що до реєстрів не торкалися сторонні. Навпаки, кажуть, із зміною гендиректора - тільки сторонніх вони тут і бачили: сидять і щось роблять у базах даних.

  Неля Полієнко, керівник загального відділу: «Напротив у нас переговорний зал там сидять какие-т о люди с каким-то компьтерами, что они делают не знаю».

  Ця робітниця пропрацювала тут 13 років. Тепер пакує речі і звільняється. Обурена: від робітників, які призвичаєні до  суперсекретності інформації, тепер вимагають усі документи й паролі.

  Неля Полієнко, керівник загального відділу: «С 1 дня нового руководства люди которые не являются работниками требовали документы, я конечно не соглашалась, да, я плакала».

  А ще ця працівниця  -  підписалася під листом робітників: про неможливість нормальної роботи Держінформюсту. Новий гендиректор - не вірить ні словам у цьому листі, ні у наявність підпсів.

  Леонід Богданов, гендиректор підприємства «Інформаційний центр» : «Вони підписувалися під чистим листом».

   

  Не під чистим - а  на кількох аркушах невдоволення - кажуть ці працівники, які вже написали заяви на звільнення.  Підпсиався з ними і заступник гендиректора Вадим Хоруженко. Усе це не хакерська атака - а рейдерське захоплення, говорить він. І вереснева зміна керівництва -  невипадкова. У таємниці баз Мінюсту - вони більше невпевнені.

  Вадим Хоруженко, заступник гендиректора підприємства «Інформаційний центр»: «До сьогодні жодного разу не було витоку інформації. Ніколи на Петрівці не можна було придбати бази даних».

  Тепер на цих людей тиснуть - заявляють  вони самі. Натомість у міністра юстиції - своя версія. Каже - аудит викрив темні справи попередніх керівників.

  Олена Лукаш, міністр юстиції: «Справа в тім що внаслідок аудиту цього підприємства який я розпочала 2 місяці тому. результати невтішні - для тих хто займався освоєнням державних коштів, нахабним способом. Частина з них маючі усі можливості впливати на маршрути реєстрів зробили те що вони зробили. результати останніх слідчих дій підтвердили – в кабінетах посадовців знайдені схеми пошкодження маршрутів і доступів».

  Вадим Хоруженко, заступник гендиректора підприємства «Інформаційний центр»: «Люди скаржаться їх змушують писати чорне на біле».

  Новий директор заспокоює.

  Леонід Богданов, гендиректор підприємства «Інформаційний центр»: «Єдиною правдою є те що працюють слідчі органи».

  Кому і з якою метою знадобилася війна довкола баз з їхнім можливим розсекреченням. Існують лише версії. Юрист Тетяна Монтян каже про витоки війни - з  конфлікту двох міністрів юстиції - нинішньої і колишнього. Політичну версію - з прицілом на вплив на виборців у центральній виборчій комісії не виключають - але радіють, що бази ЦВК не такий ласий шмат.

  Жанна Усенко-Чорна: «Головна і принципова відмінність між реєстрами ЦВК і Мінюсту те що ЦВК веде свій реєстр на безоплатній основі, а в реєстрі Мінюсту залучені великі кошти, саме це і обумовлює ті події, які зараз відбуваються».

  Колишні працівники кажуть: збираються на прийом до міністра юстиції - аби пояснити чим загрожують ігри з секретними базами даних.

  Анатолій Гляздинський, екс помічник ген директора: «Остановка этих реестров просто может вызвать коллапс в стране. С какой целью - против кого, против власти, против президента. против народа - трудно сказать». 

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У Києві презентували посібник корисних порад для дітей-сиріт
  Наступний матеріал
  Мешканцям одного із будинків у Вінниці ранній старт опалювального сезону завдав неабияких клопотів
  Теги: