5.ua

Майже половина киян обрала собі дільничних і сімейних лікарів [відео]

   

  На прийом до дільничного лікаря киянин Павло ходить регулярно. Каже, цей терапевт уже добре знає історію його хвороби. Тому з вибором свого дільничного - не вагався.

  Павло Салівон, пацієнт: «Зараз у мене така проблема як переоформлення інвалідності. З цим лікарем я вже багато років разом так сказать, приходжу, вона гарно консультує».

  Обрати лікаря, якому довіряєш - головна мета програми.

  Мохорєв, директор департаменту охорони здоров’я КМДА: «Кожен громадянин з 14-го віку  здобув право обрати лікаря первинної ланки, тобто основного лікаря який має спостерігати за станом здоров’я, вести цього пацієнта, давати йому рекомендації, проводити профілактичні програми».

  До терапевта з 20-ти річним досвідом Ірини Кот - записалися дві тисячі сімсот пацієнтів. Хоча норма - на тисячу менше, від додаткових пацієнтів вона навряд чи відмовиться. Бо за них отримує доплату. Так само, як за проведення профілактики серед населення: щеплень, флюорографії чи мамографії. Щоправда, якщо підопічні сімейного лікаря потрапляють до шпиталю - бонуси йому не світять.

  Ірина Заремська, завідувач амбулаторії №11 центр первинної медико-санітарної допомоги №2 дарницького району м. Києва: «Зарплата лікаря в середньому виросла в два рази. Якщо ставка лікаря після інституту без категорії в районі 1200 грн. ставка лікаря з вищою категорією – 1900. Ну, і йому йде доплата мінімум півтори ставки за об’єм». 

  Не на руку така реформа молодим фахівцям. До лікарів, які - щойно з інституту, черги не вишиковуються. Сімейний лікар Валентина працює другий місяць. Обслуговує поки - мінімальну норму - півтори тисячі населення. 

  Валентина Маринець, сімейний лікар: «Буває таке, що приходять, хочуть до іншого, але один-два прийоми і вони вже бачать, можуть опреділитися». 

  На своєму участку може ще не всі сім"ї мене знають , ще не всюди я була.

  Пані Маргарита у кабінет до молодого фахівця потрапила - за пропискою. Бо усіх, хто до кінця вересня не обрав свого лікаря, автоматично розподілили по адресно. Тут і вирішила лишитися.

   Маргарита Кареба, пацієнтка: «Потому что я была, мне понравилось обслуживание, потому что врач молодой, перспективный».

  Заяви на обслуговування у лікарів, до яких ходили і раніше, написала більшість киян. Пацієнтів із інших районів фахівці приймають неохоче, а їздити на виклики додому - відмовляються взагалі.

  Ірина Кот, дільничний лікар: «Ну, це будемо вирішувати індивідуально. Ну не - в інші райони я їздити не буду. У мене тут є три тисячі населення свого майже і їздити в другий район – ні».

  Свого лікаря у столиці обирали упродовж вересня. За цей час визначилися понад мільйон киян. Ще близько чотирьох тисяч - змінили лікарів. Хто про програму не чув або не визначився - мають час до наступного вересня - обирати фахівців пропонуватимуть раз на рік.

  Світлана Одаренко, Даніїл Шматько, «5 канал»

   

  Попередній матеріал
  У селищі Новооржицьке під загрозою закриття єдиний дитячий садочок
  Наступний матеріал
  Лагард: Якщо бюджетна криза у США протриває ще кілька днів, світова економіка - теж зазнає шкоди
  Теги: