Отець Інокентій
Отець Інокентій 5 канал

У РПЦ в Україні відреагували зі скандалом: як перший монах із Києво-Печерської лаври перейшов до ПЦУ

Читайте по-русски
Інокентій Підтопаний у Лаврі був не простим монахом, а помічником керівника відділу інформації

Перший монах із Києво-Печерської лаври попрощався з Московським патріархатом і перейшов до ПЦУ. Звати його Інокентій Підтоптаний. У Лаврі він був не "рядовим" служителем, а помічником голови відділу зв'язків із громадськістю. На перехід монаха до помісної церкви України – у РПЦ в Україні відреагували зі скандалом. Митрополит Онуфрій звинуватив отця в розколі. А намісник Лаври, скандальний Павло Лебідь, запідозрив послушника в надмірних амбіціях. Отець Інокентій тепер служить кліриком в одному з київських храмів. Туди навідалася й знімальна група "5 каналу".

З ієромонахом Інокентієм Підтоптаним зустрілися в Спасо-Преображенському соборі в Києві. Вже майже місяць як отець Інокентій служить у ПЦУ. У Лаврі монах не був із кінця минулого року.

"Це рішення досить довго визрівало. Мені треба було поїхати у відпустку, ми довго спілкувалися і з батьками, і з друзями, і з близькими людьми, я прийняв рішення. Я зрозумів, що помісна українська церква постала", – зауважив отець Інокентій, клірик Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Родичі, дізнавшись про те, що приєднався до ПЦУ, зраділи, каже монах Інокентій.

"Єдине, мама попросила почекати до Великодня. Але я розумів, що починається Великий піст і треба приймати рішення. Тому якраз на Прощену неділю владика Олександр прийняв мене в число прощених Переяславсько-Вишневської єпархії", – додає отець Інокентій.

Інокентій Підтопаний у Лаврі був не простим монахом, а помічником керівника відділу інформації. Він – церковний публіцист і богослов. Має й церковні нагороди. Вихід освіченого монаха з російської церкви наробив галасу в РПЦ в Україні. Митрополит Онуфрій заявив – Інокентій "ухилився в розкол".

"Щодо рішення митрополита Онуфрія – то у всіх кліриків, які з Московського патріархату приєдналися до Православної церкви України, їм було заборонено священнослужіння у Московському патріархаті, вони вже не мають права служити в тих церквах, які визнали Православну церкву України. Скільки цей процес буде тривати – не знаємо, але боїмося, щоб Московський патріарахат в цій ситуації не залишився один", – запевняє клірик Переяславсько-Вишневської єпархії Православної Церкви України.

Через сайти, пов'язані з РПЦ в Україні, скандальний настоятель Лаври Павло – звинуватив клірика. Мовляв, той думає не про Бога, а про кар'єру. А от парафіяни вчинок монаха схвалюють.

"Я позитивно оцінюю. Мені здається, що він навернувся на правильний шлях", – каже вірянка.

Священнослужитель, що вийшов з РПЦ в Україні, продовжив тенденцію приєднання отців до помісної церкви України. Монах Інокентій уже місяць служить у храмі, де настоятелем є Олександр Драбинко. Це один із двох архиєреїв Московського патріархату, які взяли участь в Об'єднавчому соборі у 2018 і приєдналися до ПЦУ.

"Слова Блаженнішого Епіфанія, що ПЦУ – це відкрита церква, я переконався, що це не просто слова. Коли спілкуєшся зі священниками Православної церкви України, єпископами, складається враження, що це саме та церква, про яку мріяв, яку вимолював покійний Блаженніший митрополит Володимир", – акцентує увагу отець Інокентій.

Ганна Рибалка, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Невтішний прогноз ВООЗ та понад мільйон померлих у Європі: яка ситуація із COVID-19
Наступний матеріал
Українські військові уздовж межі з окупованим Кримом провели навчання
Loading...

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ – трансляція

Для допомоги 13 сиротам померлого від COVID-19 подружжя ПЦУ відкрила благодійний фонд

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ – трансляція

Божественна літургія зі Свято-Михайлівського собору ПЦУ

В окупованому Криму кількість парафій ПЦУ скоротилася до п'яти – моніторингова місія ООН