Вакцинування
Вакцинування 24tv.ua

У РНБО прогнозують, що до кінця 2021 року від COVID-19 можна буде вакцинувати всіх охочих українців

  Читайте по-русски
  Потрібно провести правильну агітацію за вакцинацію, вважають у РНБО

  До кінця 2021 року можна буде вакцинувати від коронавірусу всіх українців, які цього захочуть. Такий прогноз в ефірі каналу "Україна 24" озвучив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко.

  Науковець зазначив, що потрібно провести правильну агітацію за вакцинацію: "До кінця прийдешнього року, я думаю, ми вже закінчимо вакцинацію всього населення України – тих, хто цього захоче. Нам потрібно провести правильну агітацію за те, що вакцини є ефективними та що вони необхідні, щоб люди залишалися здоровими. На жаль, у нас ще є люди, які охоплені антивакцинною пропагандою та не хочуть вакцинуватися. Потрібно, щоб максимальна кількість людей вакцинувалась".

  Комісаренко також відповів, чи буде закуповувати вакцини держава чи це зроблять заздалегідь приватні медичні клініки.

  "Я знаю, що деякі приватні фармацевтичні компанії ведуть переговори, зокрема з Китаєм, про закупівлю китайської вакцини "Сінувак". Наскільки вона ефективна – китайці кажуть, що ефективна, але її клінічні випробування ще не завершені", – говорить академік.

  "Що стосується західних вакцин, мені найбільше подобається Moderna, в порівнянні з іншими вакцинами, наприклад, з Pfizer – вони практично однакові, але Pfizer вимагає, щоб зберігання вакцини відбувалося при дуже низькій температурі -80...- 70 градусів. В Україні поки немає масової інфраструктури для підтримки такої температури при зберіганні. Moderna дозволяє зберігання при -20 градусів, а у нас навіть торговельні мережі мають такі можливості", – сказав він.

  Як повідомляв 5.UA, за минулу добу на коронавірус в Україні захворіли ще 12,5 тисяч людей, а одужали 10 000. 

  Нагадаємо, раніше у ВООЗ передбачили третю хвилю пандемії COVID-19 на початку наступного року. Вона можлива, якщо уряди не врахують помилок, які зробили, намагаючись запобігти другій хвилі. Майже 70% населення світу мають бути вакциновані від коронавірусу, щоб пандемія закінчилася. Таку заяву зробили у ВООЗ.

  Водночас учені заявили, що в Україні в першій половині грудня кількість хворих на COVID-19 може сягнути до 20 тисяч на добу.

  Додамо, в Україні з 14 до 30 листопада ввели карантин вихідного дня. З 00:00 суботи до 00:00 понеділка на всій території України повинні діяти нові обмеження. Таке рішення Кабміну викликало протест і критику представників бізнесу. Чи продовжать карантин вихідного дня, поки що невідомо.

  Попередній матеріал
  Вибори у США: Вісконсин підтвердив перемогу Байдена
  Наступний матеріал
  Історичний момент: Міноборони здійснило закупівлю для ЗСУ вперше через Агентство НАТО
  Loading...