У Пирогові влаштували суботник (РЕПОРТАЖ)

  Чепурити Музей народної архітертури та побуту у селі Пирогів з`їхалися понад триста школярів та студентів із різних куточків України. Орудувати сокирою, серпом чи сапкою на свіжому повітрі молодіжні трудові загони вже звикли. Цьогоріч вони наводили лад у комплексі "Запорізька Січ", у заповідниках "Переяслав", "Хортиця", "Гетьманська столиця" тощо. Прибирання у музеї просто неба - фінальний захід працьовитої молоді у 2008-му.
  Прогулянка з серпом. Ганна Оніщук до Музею народної архітектури та побуту приїхала вперше. У Луганську, каже, такої краси не бачила. В одному зі столичних технікумів, де навчається дівчина, її з одногрупниками звільнили від занять для екскурсії у Пирогів. Ганна ділиться враженнями.

  Ганна Оніщук, учасниця суботника: "Позвонил наш куратор и сказал, что там будет екскурсия в музее. Староста поедет. Мы думали нам все будут показывать. Приехали красивыми. А тут нас работать заставили. Одели на нас футболки и работать сказали".

  Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту після спілкування із представниками трудових загонів переконався: хлопці та дівчата участь у акції беруть добровільно. А працю на свіжому повітрі, за словами Юрія Павленка, можна назвати й екскурсією.

  Юрій Павленко, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту: "Годину назад цей дуб був заросший. Його не було видно з дороги. Щоб до нього підійти, ознайомитися з цією пам`яткою історії культури України, треба було пройти до нього з сокирою та косою. Це і зробили трудові загони. Звичайно це екскурсія".

  Представниці цього трудового загону до Музею під відкритим небом приїхали з села Жовтневе. Дівчата зранку вперше присіли - пообідати.

  Марина Остапенко, учасниця суботника: "Казали, що ми будемо щось робити, допомагати. Але не так же сильно. А що довелося робити? Багато чого, навіть те, що вдома не робимо. Загребати було важко доволі".

  Трудові загони пам`ятку архітектури чепуритимуть впродовж дня. Ця акція проводиться четвертий рік поспіль.

  Тамара Василенко, директор Музею народної архітектури та побуту: "Поросль вирізають, прибирають гілки, які нарізали. І сміття, якщо знайдуть, то слава Богу!"

  Площа Музею 134 гектари. Силами самих працівників тут не впоратися, каже директор пам`ятки.

  Людмила Голоднік, 5 канал: "Організатори акції запропонували журналістам попрацювати не з мікрофоном, а руками. Мовляв, лише долучившись до праці, можна відчути перевагу. Знімальна група "П`ятого" погодилася на експеримент. Щоправда, ненадовго".

  Людмила Голоднік, Рустам Ходжиєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.07Мб)
  Попередній матеріал
  Пам`ять жертв Голодомору 1932-33 років вшанували у Києві (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  В Одесі визначать найкращого бійця "Беркута" (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...