Пам`ять жертв Голодомору 1932-33 років вшанували у Києві (РЕПОРТАЖ)

  На Михайлівській площі завершилася акція "33 хвилини", присвячена 75-им роковинам цієї трагедії. Біля пам`ятного знаку зібралися десятки людей. Протягом символічних 33-ьох хвилин вони зачитували імена загиблих земляків та назви знищених сіл.
  Зачитується перелік загиблих дітей.

  Усі ці люди не змогли пережити 1932-33 роки. Вони загинули від голоду. Школярі зачитують їхні імена прготягом 33-х хвилин. Символічна цифра збігається з роком найбільших радянських репресій голодом. Ініціатори акції - пластуни, кажуть: за трішки більше півгодини можна назвати імена лише маленької частки жертв. Повний список - незліченний.

  Андрій: "Цього разу ми переходимо від терміну мільйони жертв до самих прізвіщ жертв, це як з принципу древніх греків - вони казали, якщо згадувати ім`я людини після смерті - ми її воскрешаємо".

  На Михайлівській площі - сотні київських школярів. Про події 75-річної давнини їм розповідали у школі. А от для пенсіонерки Леоніди Олексіївни страшний голод - частина життя. Жінці було лише два з половиною роки, коли у їхньому селі на Вінничині настав голод. Ті часи вона пам`ятає досі.

  Бабуся: "Я памятаю, як під вікнами ходили старі, я казала що це діди, і просили дєвочка відкрий я тобі лялєчку приніс, а в нас було людоїдство, я з Вінницької області з міста Могилів Подільського. Багато людей помирало. Як багато людей валялося по вулицям вже не в змозі були піднятися, в мене батько був опухший з голоду".

  Роман Сухан, 5 канал: "Ці шматочки хліба школяри сьогодні принесли для загиблих у 32-33 роках. Обіцяють приносити їх щосуботи до 22 листопада. Тоді День пам`яті жертв Голодомору відзначатимуть на державному рівні. Тут на Михайлівській площі запалять тисячі таких свічок. В память про кожного загиблого українця".


  Роман Сухан, Володимир Леонов, Сергій Кондратьєв, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.58Мб)
  Попередній матеріал
  Помер Пол Ньюман
  Наступний матеріал
  У Пирогові влаштували суботник (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...