"Група смерті" у Телеграм
"Група смерті" у Телеграм ГУ НП у Дніпропетровській області

У МВС назвали кількість підліткових самогубств в Україні

  Читайте по-русски
  За даними правоохоронців, кількість підлітків, які намагаються вчинити самогубство, щороку зростає

  В Україні за 2020 рік 123 підлітки скоїли самогубство. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ у Facebook.

  "За статистичними даними, кількість вчинення підлітками самогубств з кожним роком зростає. За даними ЄРДР, у 2020 році вчинили самогубство 123 підлітки, а вже на початку березня 2021 року органами Національної поліції було зафіксовано 25 випадків самогубств і 91 спробу вчинити такі дії", – повідомили правоохоронці.

  Харківський національний університет внутрішніх справ оприлюднив відео з порадами для безпечної поведінки дітей в соцмережах.

  Правоохоронці нагадали про існування в соцмережах "груп смерті", адміністратори яких у квестовій формі дають учасникам спільнот, переважно дітям, завдання: виконуючи їх, діти можуть спричинити шкоду власному здоров'ю чи взагалі втратити життя. За даними МВС, наразі найбільша кількість "груп смерті" зафіксована в Telegram.

  У випадку виявлення таких груп, в поліції радять користувачам скаржитися в адміністрацію соцмереж на небезпечний для дітей контент. Також про такі групи можна повідомити в кіберполіцію за адресою [email protected]

  За словами завідувачки кафедри педагогіки та психології ХНУВС Олени Федоренко, аби запобігти небезпечним ситуаціям, дітей потрібно попереджати про існування інтернет-спільнот, які несуть загрозу для їх життя.

  "Тут також повинна бути міра. Тобто не треба постійно про це розмовляти. Необхідно спочатку поговорити, зробити певну паузу, подивитися, як дитина на це реагує, чи вона зацікавилася, чи їй це нецікаво, і чи знає вона взагалі про це. Якщо дитина вже обізнана і вона про це чула по телебаченню або десь у мережі, можна з її реакції зрозуміти, чи ця тема буде її цікавити, чи вона не буде відгукуватися на такі пропозиції щодо вступу до цих мереж", – сказала Федоренко.

  В поліції зауважили, що під вплив таких груп часто потрапляють діти та підлітки, які мають проблеми особистого характеру вдома, у школі; діти, у родинах яких немає здорових емоційних стосунків.

  "Не менше важливою є поведінка дітей і підлітків у соціальних мережах, якими вони користуються. Занепокоєність мають викликати: закритий, навіть від батьків, профіль сторінки (необхідно обережно з'ясувати, з якої причини); закривання себе руками або одягом на фотографіях, розміщення підлітком у себе на сторінці фраз, що ілюструють тему самоприниження; завдання собі травм і порізів, небезпечні символи, зйомки з висоти (дахи, горища, тощо); надмірне захоплення на своїй сторінці рядками, присвяченими смерті, а також цитатами з містичних книг; група підозрілих друзів, що з'явилася за короткий час (це може свідчити, що підліток потрапив у небезпечну компанію); часті коментарі про смерть, усні або світлини у соцмережах, прослуховування депресивної музики, такої, що пропагує смуток або смерть", – йдеться у відео.

  Також правоохоронці радять батькам встановити програми батьківського контролю на пристрої, якими володіють діти, для контроля місця перебування дитини та сайтів, які вона відвідує.

  "Такий контроль дитини – це не прояв недовіри до неї, а можливість вчасно передбачити та відвернути негативні наслідки", – зазначили в МВС.

  Нагадаємо, на початку березня у Кривому Розі поліція затримала 15-річну школярку, яка створила "групу смерті" в Telegram.

  Попередній матеріал
  У російському полоні перебуває майже 400 українців – Денисова
  Наступний матеріал
  Влада Польщі прокоментувала повторне ДТП українського автобуса
  Loading...