5.ua

У МОЗ розпочали роботу над створенням госпітальних округів

  У кожному госпітальному окрузі буде визначена лікарня інтенсивного лікування, яка буде найпотужнішою в окрузі – МОЗ

  Міністерство охорони здоров'я спільно з місцевими органами влади розпочали створення госпітальних округів. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

  "Госпітальні округи створюються для того, щоб упорядкувати мережу закладів медичної допомоги. Впорядкування буде відбуватись за двома принципами: по-перше, має бути забезпечена доступність громадянина до якісної допомоги, по-друге, заклади, де надається ця допомога, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати належну кваліфікацію медичних фахівців", - йдеться у повідомленні.

  У МОЗ зазначили, що в кожному госпітальному окрузі буде визначена лікарня інтенсивного лікування, яка буде найбільш потужною в окрузі, а решта лікарень будуть перепрофільовані таким чином, щоб там надавались послуги, які не потребують високотехнологічного обладнання.

   У цьому процесі кількість та напрям лікарень визначають органи місцевого самоврядування, міністерство пропонує лише технічні розрахунки порядку формування округів.

  Згідно з нормативними документами, до складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров'я. Перелік медичних втручань з надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги затверджуватиметься МОЗ, так само, як і примірні табелі матеріально-технічного оснащення лікарень.

  Міністерство також визначає нормативи кількості обслуговування пацієнтів. Так, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня має обслуговувати не менше 120 тис. осіб, а 2-го рівня – не менше 200 тис. осіб.

  Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня.

  Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

  Згідно з постановою уряду, затвердженою 30 листопада 2016 року, Міністерство охорони здоров'я повинно у місячний термін затвердити примірне положення про госпітальний округ та до 1 лютого 2017 року внести до Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів.

  Довідково: Госпітальний округ – це функціональне об'єднання закладів охорони здоров'я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у повному обсязі населенню цих територій, утворюється на основі критеріїв, встановлених нормативним актом та діє відповідно до примірного положення, яке розробляється і затверджується МОЗ.

  Нагадаємо, заступник голови МОЗ пояснив, як в Україні відбуватиметься медична реформа.

  Попередній матеріал
  Конституційний референдум в Італії: Прем'єр Матео Ренці йде у відставку
  Наступний матеріал
  Мешканцям Авдіївки та Верхньоторецького відновили подачу води – Жебрівський

  Супрун: Чому МОЗ заборонив лікувати застуду антибіотиками

  У межах національного медичного страхування будуть встановлені єдині тарифи на лікування – МОЗ

  В Україні близько 7% від ВВП йде на охорону здоров’я, половину від цієї суму сплачують громадяни – МОЗ

  "Держава – страхує, громада – господарює": У МОЗ розповіли про особливість медичної реформи

  Страхова медицина та зарплати лікарів у 35 тисяч: що насправді передбачає проект МОЗ

  5 канал - трансляція наживо