Детокс-дієта

У МОЗ роз'яснили, чи справді детокс-дієта допомагає схуднути

Людський організм сам собі робить детокс у печінці та виводить усе непотрібне через інші органи, але для цього варто дотримуватися певних порад

У Міністерстві охорони здоров'я прокоментували популярний міф про те, що тіло у процесі життєдіяльності утворює токсини і "шлаки", яких варто позбуватися. Для цього часто-густо використовують методику "детоксу".

"Донедавна справжній детокс робили в реанімації людям із передозуванням наркотиками чи алкоголем. Та згодом ідею підхопив бізнес, і нині продажі детокс-соків у США сягають $3 млрд. В Україні такий підрахунок ніхто не проводив, але детокс-дієти є надзвичайно популярними", – констатують у МОЗ.

Там наголошують: людський організм сам собі робить детокс у печінці і виводить усе непотрібне через кишечник, легені та нирки.

"Ми постійно щось знешкоджуємо: деякі гормони, каву, ліки, косметику, сигаретний і автомобільний дим. За детокс відповідають спеціальні ферменти, і допомагають їм у цьому вітаміни та амінокислота глутатіон. У результаті "токсичні" речовини розчиняються у воді і виходять з організму", – пояснюють фахівці.

Вони ж додають: якщо детокс-фрешем просто "залити токсини", знешкодити їх не вдасться. Водночас, саме сокові дієти, прянощі, гідроколонотерапію, масажі та сауну пропонують як детокс-терапію численні компанії та фірми.

"Слабкість, нездорові прояви на шкірі чи в диханні можуть мати інші причини – наприклад, брак вітамінів, гормональний дисбаланс, але аж ніяк не "токсини", – наголошує біолог та наукова блоґерка Дарія Прокопик.

ЧИ МОЖНА СХУДНУТИ НА ДЕТОКС-ДІЄТІ

Тиждень детокс-дієти справді допомагає схуднути – від голоду, втрати води і промивання кишечника.

"Є і зворотній бік. Детокс-процедури можуть пошкодити кишечник, а непастеризованим соком легко отруїтися. До того ж, вітаміни в соках швидко руйнуються. Тривале голодування може спричинити закислення крові та навіть кому", – каже Прокопик.

Водночас, вона стверджує, що надто перейматися не треба, адже овочі, спеції та чаї таки мають позитивний ефект. "Зелений чай, буряк, темні ягоди, різноманітні капусти, зелень, кава, кориця, ройбуш та соя активують гени, що відповідають за детоксикацію. А ще – забезпечують нас потрібними речовинами", – визнають у МОЗ.

ЯК ДОПОМОГТИ ОРГАНІЗМУ ОЧИСТИТИСЯ

  1. У відомстві радять уникати "сміттєїжі", натомість вживати свіжі овочі та фрукти. Це допоможе кишечнику, судинам, печінці та шкірі.

2. Також варто відмовитися від куріння та алкоголю.

Коли ви кинете курити, ваш організм не буде змушений постійно знешкоджувати 4000 різноманітних токсичних сполук диму. Так само відмова від куріння на 25% знизить ризик серцево-судинних хвороб ("зашлакованих судин"). Ще одне джерело інтоксикації - алкоголь. Що менше його ви споживаєте, то "чистіша" ваша печінка і все тіло", – кажуть у Мінохорони здоров'я.

3. Ще одна порада від МОЗ – займайтеся спортом.

Фізична активність допомагає схуднути, "чистить судини" і налаштовує на здорове харчування.

Дивіться також фотогалерею: 

Один з найбільших брендів одягу відмовився "фотошопити" моделей – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Квиток в один кінець": у центрі Києва влаштували акцію до Дня боротьби з торгівлею людьми
Наступний матеріал
Ростислав Мельник: Вперше підійматись в гори саме на Кіліманджаро – це для відчайдухів