kam-pod.gov.ua

У Мінсоцполітики повідомили умови автоматичного продовження субсидій

  Автоматично субсидії не будуть призначені тим громадянам, які мають прострочену заборгованість за житлово-комунальні послуги за два і більше місяців

  Субсидії не будуть призначатися автоматично тим громадянам, які мають заборгованості за житлово-комунальні послуги за два та більше місяців. Про це у четвер, 27 липня, заявив директор департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталій Музиченко на брифінгу, повідомляє "Укрінформ".

  "Особливих змін у програмі житлових субсидій, у принципах її надання не відбулося. Тобто збережено автоматичний принцип призначення субсидій для тих громадян, які їх отримували раніше. Єдине, що враховано тепер новий період, за який визначаються доходи для призначення субсидій, щоб максимально наблизити термін, за який беруться доходи, і дату, з якої призначається субсидія. Крім цього, передбачено контроль простроченої понад 2 місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг", – зазначив Віталій Музиченко.

  Також Музиченко повідомив, що процес автоматичного перепризначення субсидій розпочався у травні, відповідно, береться до уваги заборгованість з оплати за ЖКП в лютому і раніше цього року.

  За його словами, для перепризначення субсидій громадяни, які мають борги, повинні або сплатити їх, або укласти з надавачами житлово-комунальних послуг договір з реструктуризації заборгованості.

  Разом з тим представник Мінсоцполітики пояснив, що у разі первинного звернення громадянина щодо призначення субсидії, наявність заборгованості за ЖКП не враховується.

  "На сьогоднішній день побудовано систему таким чином, що в період отримання житлової субсидії і первинного звернення, факт наявності відповідної заборгованості не грає ролі, не враховується і не може бути обмеженням щодо її отримання", – додав Віталій Музиченко та наголосив, що надання державної допомоги у вигляді субсидії якраз і спрямовано на те, щоб, у тому числі, допомогти громадянам сплатити борги, які були накопичені раніше, адже під час отримання субсидії за комунальні послуги вони платять значно менше.

  Як повідомляв 5.UA, у Мінсоцполітики повідомили, скільки українці зможуть отримати за зекономлені субсидії. Так,  за даними прес-служби відомства, монетизація субсидій передбачає разові виплати за економію електроенергії та газу в розмірі до 135 грн і 700 грн.

  Попередній матеріал
  "Обмовка Рагальїні": У МЗС прокоментували неоднозначну заяву посла Італії щодо Криму
  Наступний матеріал
  На складах автозапчастин спалахнула пожежа, є постраждалі – ДСНС
  Loading...

  Мінсоцполітики: Незначна заборгованість не впливатиме на нарахування субсидії

  Понад 80% субсидій вже перепризначено – Мінсоцполітики

  У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів зможуть отримати українці за зекономлені субсидії