Facebook / Нафтогаз України - Naftogaz

У МЕРТ і "Нафтогазі" пояснили, як формуються нові ціни на газ і чому вони кращі за старі

Мінекономрозвитку і "Нафтогаз України" опублікували роз’яснення та інфографіку щодо нових та старих цін на газ для населення

Прес-служба Мінекономрозвитку опублікувала роз’яснення постанови Кабінету міністрів України щодо нового порядку утворення ціни на газ. Як зазначили у МЕРТ, з метою забезпечення енергонезалежності держави уряд прийняв рішення впорядкувати ціни на природний газ для споживачів та встановити ціну природного газу на рівні 100% паритету до ціни імпортованого природного газу.

Таким чином, 1 травня 2016 року встановлюється оптова ціна природного газу 4942 грн за 1000 кубометрів. Вона утворюється з урахуванням прогнозної ціни на німецькому газовому хабі NCG, вартості транспортування від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину, та тарифу Нацкомісії із регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг на послуги транскордонних газопроводів до точок входу в ГТС України.

Граничний рівень роздрібних цін на природний газ встановлюється на рівні 6879 грн за 1000 кубометрів. Така цифра утворюється з урахуванням оптової ціни, середньозваженого тарифу на транспортування (219 грн), середньозваженого тарифу на розподіл (513,7 грн) та торгової націнки постачальника (57,4 грн за 1000 кубометрів).

Ціна, за якою НАК "Нафтогаз України" постачатиме газ для опалення та постачання гарячої води, становить 4942 грн за 1000 кубометрів (без урахування тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, а також податків та зборів, що включаються до вартості природного газу, відповідно до Податкового кодексу України).

Метою коригування ціни у МЕРТ назвали забезпечення "планових надходжень до державного бюджету". Серед іншого, ці кошти будуть спрямовані на "виплату житлових субсидій, які залишаються головним механізмом забезпечення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг та гарантують малозабезпеченим громадянам стабільність витрат на їх оплату незалежно від зміни тарифів".

Реалізація окреслених кроків дасть змогу залучити значний інвестиційний ресурс у розвиток власного видобутку газу та забезпечити до 2020 року очікуваний рівень власного видобутку природного газу на рівні 29 млрд куб м – переконують у міністерстві.

У НАК "Нафтогаз України", у свою чергу, опублікували роз'яснення, чому "дешевий" газ обходився Україні у кінцевому рахунку набагато дорожче. На Facebook-сторінці компанії розмішений коментар фінансового аналітика Сергія Фурси такого змісту: "За останні роки Україна заплатила за дешевий газ для населення більше $50 млрд. Це більше 50% ВВП України сьогодні. І гроші ці платив кожен з українців. Кожен. За що він платив? Він платив за те, щоб у бабусі в квартирі був дешевий газ і дешеве опалення. Але не тільки. Він також платив за те, щоб цей дешевий газ був в будинку в Кончі-Заспі, в тому числі тих, хто активно виступає проти підвищення тарифів. При цьому, щось підказує, що будинок в Кончі-Заспі споживає набагато більше газу, ніж квартира бабусі, яка слухає демагогію політиків і вірить їй. А значить кожен українець платив за мешканців Кончі-Заспи набагато більше, ніж за свою сусідку. А значить і бідна бабуся платила набагато більше. Всі бабусі країни платили за те, щоб люди в Кончі-Заспі дешево опалювали своє житло. Це до слова про справедливість".

Експерт підсумував: "Якщо хтось не в змозі платити, то він отримає субсидію. Якщо людина не потрапляє під субсидії, то значить підвищення тарифів для неї не критично. Тепер всі українці будуть платити тільки за бабусь".

У Нацкомпанії також виготовили власну інфографіку – дещо простішу для розуміння для непідготовленого читача.

Нагадаємо, новий Кабмін ухвалив радикальне рішення про здорожчання газу для населення на своєму другому зібранні.

Попередній матеріал
У Гаазі розглядають доповідь про злочини Росії на Донбасі
Наступний матеріал
У Каліфорнії затримали двох росіянок, причетних до стрілянини
Теги:
Loading...
Різниця в ціні на газ сприяла розвитку корупції – представник Мінекономрозвитку

Різниця в ціні на газ сприяла розвитку корупції – представник Мінекономрозвитку

Бюджетом передбачено повне покриття всіх субсидій на газ – Ковалів

Бюджетом передбачено повне покриття всіх субсидій на газ – Ковалів

Зміною ціни на газ ми відкриваємо для України величезний ринок енергоефективності - Ковалів

Зміною ціни на газ ми відкриваємо для України величезний ринок енергоефективності - Ковалів

Все про ціну на газ для України: підсумки 2-го засідання нового Кабміну

Все про ціну на газ для України: підсумки 2-го засідання нового Кабміну

Кубів назвав ціну імпортного газу для України

Кубів назвав ціну імпортного газу для України

Коболєв розповів, хто інвестуватиме у видобуток українського газу

Коболєв розповів, хто інвестуватиме у видобуток українського газу