Розстріли на Майдані у лютому 2014 року
Розстріли на Майдані у лютому 2014 року YouTube / Talionis Group

У мережі з'явилося нове відео розстрілів на Майдані

Автор передав відео ЗМІ через адвокатів родин Героїв Небесної Сотні

В мережі Інтернет з'явилося нове відео розстрілу Небесної сотні 20 лютого 2014 року з посекундною відеореконструкцією. Автор не оприлюднює своє ім'я з міркувань безпеки. У повідомленні автора відео, що його передано ЗМІ через адвокатів родин Героїв Небесної Сотні, сказано, що це відео – "оновлена та суттєво доповнена редакція попередньої роботи "Висота Жовтневий". Про таке повідомляє УНІАН.

Як пояснив автор відео, "проводиться посекундна (навіть покадрова) відеореконструкція 20 лютого 2014 року від 6:00 до 12:00, окремо буде взято епізод вбивства (Володимира) Мельничука о 17-й годині. Реконструкція ділиться на три логічні частини, цього разу виходить найголовніша, друга частина для проміжку 8:53-11:00. За цей час вбито 45 із 48 мітингувальників (всі з них були неозброєні), та 2 правоохоронці".

За словами автора, "в даній роботі синхронізовані 4 камери відеонагляду та величезна кількість відео та фотоматеріалів – близько 100 авторств. Визначені похибки часу кожного фотоапарату та відеокамери. 80% відеоматеріалу та повністю фотоматеріал синхронізовано за унікальними відеоознаками, наприклад, спалахами чи унікальними рухами. Для цих 80% похибка синхронізації складає не більше 0,1 с. Інших 20% синхронізовано за звуком, але з урахуванням затримки звуку від аудіоджерела. Похибка для цих 20% складає не більше 0,25 с".

Автор відео стверджує, що завдяки цьому матеріалу "можна відстежити будь-кого, хто ідентифікований хоча б на одному кадрі чи фото; можна побачити, що відбувалось у всіх куточках Майдану Незалежності і вулиці Інститутської в один і той самий момент часу, а головне – ці результати дають можливість кожному робити висновки про розвиток подій та тих, хто стріляв".

Окрім того, він звертається до учасників Революції Гідності, які 20 лютого 2014 року були поранені на Майдані, але нікуди не зверталися з цього приводу, все ж таки дати про себе знати адвокатам Небесної Сотні.  "Зареєстровано лише 80 вогнепально поранених з боку мітингувальників, їх, вважаю, більше. Не всі звернулись і не всі отримали статус потерпілих. Прохання, щоби вони це зробили, звернувшись до тих, хто веде розслідування (ГПУ, адвокати потерпілих). Важливо, щоб відшукались всі свідки поранень і вбивств", – зазначає автор відео.

Також він просить людей, які порозбирали на сувеніри кулі та гільзи з місця розстрілу, передати їх розслідувачам справи про вбивства на Майдані.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року силовики вбили найбільше учасників Революції Гідності. Протягом зіткнень 18-20 лютого три роки тому в центрі столиці загинули 73 мирні жителі й 11 силовиків. Будинок профспілок на Майдані згорів ущент, у Києві в ці дні зупинився рух метро.

Як повідомляв 5.UA, до Дня Героїв Небесної Сотні у ГПУ оприлюднили інфографіку щодо розслідувань справ Майдану

Дивіться також фото за темою:

Тризуб біля Меморіалу Лінкольна: у Вашингтоні поминули загиблих на Майдані

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Погоджувальна рада фракцій ВРУ – відео
Наступний матеріал
Президент бере участь у молебні до Дня пам’яті Небесної Сотні – відео

У Кропивницькому пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні вшанували документальним фільмом та народним вічем

У Києві відбулася хода "Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні"

Адвокати Небесної Сотні: правоохоронці, які можуть бути причетні до розстрілів на Майдані, досі займають свої посади