У Львові свято сиру та вина [відео]

  Основною подією фестивалю став величезний сирник, який спекли за старовинними рецептами. Улюблений десерт смакували з вином. Найбільшим за всю історію міста сирником пригостили близько тисячі людей.

  І хоча сирник довелося чекати кілька годин, охочих його скуштувати не поменшало. 120 кілограмовий десерт розійшовся за лічені хвилини. Кондитери кажуть такого велетня пекли вперше, на нього витратили 80 кілограмів сиру, вісімсот яєць та 20 кілограмів масла. Все за стародавнім рецептом 

  Світлана Роман, кондитер: "Ми представили по рецептурі Віденський сирник. Це тобто той сирник який немає основи, тобто ми знаємо в Галичині наші господині печуть сирники і на основі безквітній, різні бувають основи. А це власне той Віденський класичний сирник, який немає основи, має тільки сир, яйця. Масло, родзинки та цукати".

  Бернард Вільям із Бельгії вже одинадцять років розводить на Львівщині кіз та виготовляє сири з козячого молока за французькими та бельгійськими рецептами. На його фермі 600 кіз. Цього - каже -вистачає щоб виготовляти щодня 200 кілограмів вишуканого сиру семи сортів. 

  Бернард Вільям, фермер: "На рахунок сирних традицій, що я знаю є тільки трошки на Карпати, Закарпати є отой бринза крім того є творог на селі. Але я не бачу інших традицій + тільки з Бельгії є 500 різний сир, Франція є тисяча і два тисяча різний сир з різних технологій – вам не треба придумувати, треба тільки адаптувати, багато рецептів вже є і тут можна робити кожний район, різний сир на кожний район".

  За словами організаторів свята – фестиваль сиру та вина у Львові започаткували не випадково. Кілька сотень років тому місто славивлося своїми виноградниками. Тут навіть була власна гільдія виноробів.

  Андрій Сидор, організатор свята: "Я думаю, якщо ми зберемося через 5-10 років Львів буде столицею сиру і вина. А якщо зануритися в історію і подивитися на років 200-300 тому, Львів дійсно був місцем через яке проходив весь транзит вина і сиру".

  Свою левову частку у гастрономічне свято вніс і співак Тарас Чубай, фронтмен гурту Плач Єремії. Разом із Львівським ресторатором він навчав усіх охочих смажити стейки.

  Сиру та вина на святі у львові є чимало - запевняють організатори, тому їх можна буде смакувати ще до кінця тижня. 

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Києві стартував кінофестиваль "Молодість" [відео]
  Наступний матеріал
  Перші за 42 роки демократичні вибори - відбуваються у Тунісі
  Теги: