Перші за 42 роки демократичні вибори - відбуваються у Тунісі

  Саме в цій країні - почалися події, які тепер називають Арабською весною. Внаслідок масових протестів у січні президент Тунісу Зін ель-Абідін Бен Алі утік із країни. Незабаром антиурядові протести відбулися і в сусідніх країнах. Відтоді Туніс очолював Фуед Мебаза. Після виборів - він піде у відставку.

  У Тунісі - вибори до Загальної асамблеї. Це перше голосування після повалення у січні президента Зін ель-Абедіна Бен Алі. Він правив країною - 23 роки. У виборах беруть участь понад сотня політичних партій.  За попередніми опитуваннями, фаворитом є ісламістська "Ан-Нахда", або Партія відродження. Її діяльність за попереднього режиму була заборонена. Водночас аналітики вважають, що "Ан-Нахда" не отримає більшості в парламенті й буде змушена утворити коаліцію. Партію очолює Рашид Ганнуші. Він 22 роки провів у вигнанні у Великій Британії.

  Рашид Ганнуші, лідер партії "Ан-Нахда": "Сьогодні - історичний день -  день народження Тунісу, народження арабської весни. Не в негативному сенсі заворушень і повалення диктаторів, а в позитивному - побудови демократичної системи, яка представляє інтереси народу".

  На виборчі дільниці мають прийти майже 4 з половиною мільйони виборців. Від самого світанку до дільниць вишикувалися величезні черги. У людей  -  піднесений настрій. Тунісці пишаються тим, що нарешті можуть впливати на майбутнє своєї країни.

  Діа Трекі, місцева мешканка: "Голосувати - це неймовірне відчуття. Я складала іспити, народжувала дітей, але це не порівняти за силою відчуттів. За всі мої 40 років я ніколи не відчувала такого піднесення, як зараз, коли можу вирішувати долю моєї країни".

  Вибори у Тунісі відбуваються під посиленою охороною. Порядок підтримують - понад 40 тисяч поліцейських та військових. Утім, тунісці напередодні виборів на випадок заворушень запаслися водою та харчами. Результати голосування стануть відомі вже в понеділок. До законодавчих зборів увійдуть 217 депутатів. Новий парламент ухвалить Конституцію, призначить тимчасового президента країни та сформує перехідний уряд.

  Попередній матеріал
  У Львові свято сиру та вина [відео]
  Наступний матеріал
  Землетрус у Туреччині: від 500 до 1000 людей загинули
  Теги: