У Києві стартував кінофестиваль "Молодість" [відео]

  Кінофестиваль "Молодість", якому виповнюється сорок один рік, триватиме у Києві увесь наступний тиждень. Відкривали його без червоних доріжок і надміру зіркових гостей. На відкриття приїхав польський режисер Єжи Гофман з новою військово-романтичною епопеєю про Варшавську битву 20-го року.

  Тихо, камерно, без гламуру і червоних килимків. Молодість стартує не в палацах і операх, як у попередні роки - а там, де й годиться відкривати кінофестиваль - у кінотеатрі.  

  На Молодість збігається народ - і всі з компліментами. 

  Кіномани тісняться, а між ними скромний Єжи Гофман у береті. Він на Молодості буває часто, бо Молодість для нього більш ніж просто кінофестиваль.

  Гості озброїлися окулярами, бо Гофман привіз на фестиваль перший польський фільм, знятий в 3D. Про кохання і війну - Варшавську битву 20-го року. Коли армія маршала Пілсудського боронила Польщу від більшовиків. 

  За перший тиждень прокату у Польщі цю масштабну епопею подивилося 250 тисяч поляків. Українці ще не бачили, а вже аплодують.

  Київська "Молодість" пройде з польським акцентом. Окрім польського фільму відкриття - буде польська анімація і документалка. А ще відреставроване німцями німе кіно 1918-го року про Маню, працівницю сигаретної фабрики. Його українці дивитимуться під супровід оркестру з Вроцлава.

  Дивитися не передивитися. Загалом більш ніж двісті сімдесят фільмів з сорока країн світу.

  От тільки українського традиційно мало. У конкурсній програмі короткометражок - дві наші. Одна з них - уже отримала світове визнанння - Пальмову гілку цьогорічного Канського кінофестивалю. Пятнадцятихвилинний фільм "Крос" режисерки Марини Вроди.

  В конкурсі - повнометражних фільмів - від України стрічка на Чорнобильську тему, знята французами. У головній ролі українка Ольга Куриленко. 

  Усі шістдесят конкурсних фільмів перегляне письменниця Оксана Забужко. Її призначили головувати в журі кінофестивалю.

  На відкритті ж був оркестр, заочні вітання Президента від його радниці - у  дещо незвичній іпостасі.

  Ольга Петрів, Юрій Усік та Олександр Дмитрієв, 5 канал

  Попередній матеріал
  Акція "Захопи Уол-Стріт": Європою ширяться протести
  Наступний матеріал
  У Львові свято сиру та вина [відео]
  Теги: